Pokud trpíte bolestmi krku a zádových svalů, tak si zkuste pořídit polštářek z pohanky. Pohankové slupky hlavu pevně zafixují a tělo bude ve stabilizované poloze a vám se bude lépe spát.

.: Bleděmodrý polštářek s jednoduchým vzorem v barvě, která je do ložnice ideální.foto: Atelier Jana

Dalším tipem na vybavení ložnice je netradiční nápad pořídit si do ložnice fontánku. Stačí docela malá, mnoho lidí totiž zvuk tekoucí vody uklidňuje.

.: Malá fontánka v ložnici uklidňuje. foto: Tchibo Aby se vám dobře spalo, tak nepodceňujte také výmalbu pokoje a dekorace na stěnách. Nejlépe se vám bude usínat v ložnici vymalované pastelovými barvami nebo bílou barvou.

.: Barevná inspirace - bleděmodrá v kombinaci s romantickou samolepicí dekorací.foto: novinky.cz, e-color Nepodceňujte ani osvětlení. Mělo by být spíše tlumenější, zapomeňte na ostré světlo. Zkuste si pořídit třeba dotykovou lampu, která umožňuje nastavit různé intenzity svícení.

.: Tlumené světlo navozuje uklidňující atmosféru.foto: magnoliahotels.comPokud trpíte alergií, tak nezapomeňte na speciální přikrývku pro alergiky. Zajímavým materiálem pro přikrývky je i organická bavlna. Organická bavlna vyniká tím, že při jejím pěstování nebyly použity pesticidy ani hnojiva. Zkuste si na spaní pořídit přikrývku třeba právě z ní.

Pro příjemný spánek, kdy vás nebude trápit střídání teplot v místnosti se hodí zase termopřikrývka - dvě sešité přikrývky mají mezi sebou vzduchový polštář, který působí jako izolace. Díky tomu se nebudete opětovně probouzet a konečně se dočkáte toho pravého odpočinku.