Největší nezbytností pro míchání koktejlů je šejkr. Díky němu jsou ingredience perfektně promíseny a nápoj je zchlazen. Protřepání surovin v šejkru způsobí, že vyniknou vůně a po vylití obsahu se díky sítku v šejkru oddělí nežádoucí dužina a jiné nežádoucí složky koktejlu.

 

.: Nezbytnost č. 1 - šejkr, promíchá ingredience aby měl koktejl intenzivní vůni a chuť.foto: Blomus

Pokud se vám ale nechce do šejkru investovat tak vám někdy postačí i obyčejný hmožďíř, ve kterém suroviny promísíte také dobře a uvolníte tak jejich vůni.

James Bond si oblíbil Mojito

Ve filmu "Dnes neumírej" si James Bond objednal jeden z nejoblíbenějších drinků dneška - Mojito.

.: V průhledných sklenicích skvěle vynikne krása tohoto drinku. foto: Bodum, Tritan, novinky.cz

Pokud budete připravovat Mojito, stačí led rozdrtit nějakým tvrdým předmětem přes utěrku a v hmožďíři promísit třtinový cukr, limetkovou a citronovou šťávu a mátu a pak nalít do sklenice spolu s 4 cl bílého rumu a dolít soudou a ozdobit plátky limety a snítky máty.

.: Hmožďíř na ingredience.foto: IKEA

Když mícháme alkoholický koktejl, určitě by nám neměla chybět nálevka na láhev, díky ní tekutinu nalijeme přesně.

.: Nálevka umožní nalít tekutiny na mimilitr přesně.foto: Blomus

Aby měly všechny koktejly stejnou chuť tak použijte nejlépe odměrku. Můžete jí ale nahradit třeba malou skleničkou.

.: Odměrka, kterou snadno uchopíte. foto:Screwpull

Většinu koktejlů potřebujeme v průběhu konzumace míchat a to proto aby se nám promíchávaly hustší sladší složky s těmi lehčími. Výborně k tomu mohou posloužit třeba obyčejné čínské hůlky, které máte doma.

.: Míchátka na drinky - můžete použít pevnější brčka, čínské hůlky.foto: IKEA

Podstatnou surovinou je led. Zkuste silikonové formy na led, které oproti těm pevným plasovým neprasknou a led z nich je možné jednoduchým způsobem vyloupnout.

.: Tvořítko na led ze silikonu.foto: Tescoma

Pokud doma nemáte ani šejkr, ani hmožďíř, ale máte mixér, tak toho můžete využít a pustit do přípravy vynikajícího mléčného drinku s názvem "Piňa colada".

.: Ozdobu drinku nařízněte v půli a nasuňte na sklenici.foto: Novinky/Bohemia Sekt

A co na ní potřebujete? 1 cl kokosového sirupu a 4 cl světlého rumu, 2 cl Curacao Blue a 5 cl smetany a 10 cl ananasového džusu (nejlepší je použít ten neslazený 100%, nebo čerstvý), chvíli mixujete a pak můžete servírovat. Zkuste drink ozdobit zbylou kůrou z ananasu.

.: Sklenice umocní dojem z koktejlu.foto: LSA

Některé drinky jsou s typem sklenic natolik spjaty, že si je bez nich nelze představit. Tak je tomu i s drinkem, který si James Bond objednává snad v každém filmu, který jsme s ním viděli.

James Bond má rád koktejly ve sklenici na vysoké noze

Koktejl pro Jamese Bonda je přiravován v šejkru a není míchán, Bond si přeje "protřepat, nemíchat", takto připravený drink je pak studenější.

.: Sklenice na koktejl - třeba na Martini.foto: IKEA

Tímto drinkem je Martini, které patří do kategorie "short drinků", což znamená, že se pije krátkou dobu (Mojito je naopak long drinkem, proto se také podává v cca půl litrových sklenicích). Připravuje se ze 4 cl vodky a 2 cl vermutu (na suchý - Martini dry), přidává se střik a na jehle napíchnutá oliva, která je v Martini něco jako třešinka na dortu - prostě nesmí chybět.