O rudé barvě je známé, že dokáže pořádně rozproudit krev, povzbudit chuť k jídlu i k sexu. Většina designérů tedy pro „sexy“ pohovky volí právě tuto barvu a není se čemu divit, opravdu to má své opodstatnění.

.: Rozkládací pohovka v jasné barvě rozjasní každý pokoj. (13 999kč)foto: Sconto

Už Salvator Dalí, katalánský surrealistický umělec, když navrhoval sofa inspirované herečkou Mae Westovou zvolil barvu červenou. Dalí dal hodně na svou fantasii, jeho tvorba je plná bohaté imaginace a nápadů, ve kterých zhmotňoval své sny.

Dalí toto sofa navrhl podle tvaru rtů herečky, které mu připadaly velmi svůdné a jejichž tvar v něm vzbuzoval nepředstavitelné fantasie. Sofa jím navržené je potažené saténem, který je na dotek velmi chladivý a příjemný.

.: Fialová zase působí tajemně a mysticky.foto: BoConcept

Důležitý je i materiál

Pohovka by měla být na dotyk příjemná a hebká, satén je sice poněkud nákladný, ale můžete ho nahradit například semišem, který je také výborným materiálem. Pokud nechcete kupovat pohovku, ale pouze postel, vyzkoušejte postel s kovovými čely.

.: Zkuste myslet na hrátky do detailů, tento rám je k nim jako stvořený. (Ikea, rám postele 3690 kč)foto: IKEA

Zkuste i vy popustit uzdu své fantasii a místo obyčejné klasické ložnice ji zařiďte přesně podle svých přání a snů.

.: Pohovka v koženém provedení.foto. Flossy design

Nechte si inspirovat a pověste si do ložnice několik zrcadel, uvidíte, co to s vámi udělá.

.: V zrcadlech je uvidíte i to, co vám za normálních okolností může uniknout.foto: archív Dům a Bydlení

Někdy si stačí pro navození té správné atmosféry do ložnice pořídit jen jeden zajímavý a výrazný kus nábytku. Třeba kožené křeslo v rudé barvě.

.: Pohovka může být klidně i obyčejná a pro navození atmosféry postačí "sexy" křeslo.foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Pokud si ale opravdu doma chcete pořídit komnatu lásky, tak vsaďte na pohovku s masáží a vibracemi, některé pohovky mají ovládání zabudované ve svém rámu, a tak se nestane, že by jste ztráceli čas hledáním ovládače.

.: Oblíbeným materiálem je i kůže. foto: Novinky/Bohemia Sekt

Tyto postele mívají matraci s vibračními motůrky, které díky vzduchovému kompresoru vytvářejí vibrace, a tak masírují a prokrvují celé tělo.