Pokud nepatříte opravdu mezi hodně tolerantní lidi, tak vám může po letech společného soužití začít vadit, jak váš drahý vymačkává tubu od zubní pasty, jestli dává nebo nedává prkénko nahoru a jelikož není jasné, jaká poloha záchodového prkénka je ta pravá, může dojít ke zbytečnému konfliktu.

.: Tapeta skvěle dotváří barevné souznění oddělených zón.foto: Novinky/Laufen

Pokud ale zvolíte oddělené zóny intimní hygieny, tak se mnohým problémům můžete vyhnout bez vyjednávání. Každý pak má své soukromí a může si zachovat návyky, které mu jsou nejpohodlnější.

Jak si s oddělenými zónami pohrávají designéři

Designéři s oddělenými zónami dnes již počítají, třeba designér Jaromír Větvička navrhl obdobná umyvadla pro muže a pro ženy. To pro ženy má ale jiný tvar než mužské. Tvar ženského umyvadla vyjadřuje objetí a tvar mužského umyvadla úsměv. Tento designér chtěl, aby bylo ranní setkání s umyvadlem příjemnou záležitostí.

.: Umyvadlo od designéra Jaromíra Větvičky. Poznáte, které je pro ženy a které pro muže?foto: Design Cabinet

Návrhy koupelen "pro dva" jsou již dnes běžnou záležitostí i u nás.

.: Nahorů nebo dolů? Nemůžete se shodnout? Tak zkuste oddělit své osobní zóny.foto : Jika Návrhy mohou být sladěné, ale pokud vyznáváte i odlišný vkus, můžete mít každý svůj kout zařízený přesně podle sebe.

.: Variant je mnoho.foto : Jika

Tím, že bude mít každý svou vlastní zónu zcela ve vlastní režii, se ve vztahu jistě může mnohé změnit. Obzvláště pokud jde o hygienu, je soukromí rozhodně na místě. Protože jste ale pár, může být i toto zdánlivé odcizení pěknou souhrou.

.: Každý má k dispozici stejný prostor.foto: Aquq Trade
Zvolte interiér v jednotném designu ale v různých barvách, nebo různý design, ale stejné barvy, bude to vypadat skvěle. Barevnou různost pak zkuste opakovat i jinde, třeba na tapetách, na kelímcích, eventuelně to dolaďte ručníky ve stejných odstínech.