Často se dnes setkáme i s tzv. dvojumyvadly, které se hodí do větších, prostorných koupelen. Bývají obdélníkového tvaru a jistě je ocení zejména početnější rodiny.

.: Dvojumyvadlo zapuštěné do poliček je praktickou součástí interiéru.foto: Sapho koupelny Do menších koupelen ale také můžete použít pěkné umyvadlo. Jednak existuje řada umyvadel menších rozměrů, a to i v moderním designu, užitečným tipem je však pořídit si umyvadlo rohové.

.: Rohové umyvadlo Laufen efektivně využije prostor v malých koupelnách.foto: www.sanita.cz

Není od věci si před nákupem umyvadla ujasnit, jaký typ hledáte. Pokud hledáte třeba tzv. zápustné umyvadlo, které se zapouští do desky, nebo do koupelnového nábytku.

.: Praktická skříňka pod umyvadlo v něžně smetanovém provedení. foto: Sapho koupelny

Výhodou takového umyvadla zapuštěného do koupelnové skříňky je efektivní využití prostoru pod umyvadlem, který by jste jinak jen těžko k něčemu využili, snad jen k umístění koše na prádlo.

.: U tohoto umyvadla je baterie zapuštěná do zdi.foto: archív firmy Villeroy&Boch

Další možností je tzv. vestavěné umyvadlo, které se zapouští do desky zezdola, a je bez otvoru pro baterii. Také si můžete pořídit tzv. nábytkové umyvadlo, které se montuje přímo na nábytek, nebo přímo na zeď.