Kolik lidí, tolik vůní aneb každému voní něco jiného. Domov si můžete navonět nejrůznějším způsobem. K jedním z rozšířených a oblíbených způsobů patří například vonné svíčky. Na trhu je jich celá řada od klasických z parfémovaného vosku až po gelové ve sklenicích či dekorativních nádobkách.

Orientální atmosféru si můžete vytvořit za pomoci vonných tyčinek. Stačí zapálit jednu a za chvíli to v místnosti voní jako v čajovně. Velmi intenzivní jsou hlavně ty z indické produkce, zajímavě voní ale také čínské. Ty mají tvar spirály a pro správné hoření se musí zavěsit.

:. Svíčky s vůni jsou také oblíbenou záležitostí. Foto: Lola Rose

Oblíbené jsou i aromalampy. I tady záleží na vkusu a vůli vašeho nosu. Některé silice prý mají i léčebné účinky - vůně eukalyptu či lipového květu může ulevit při nachlazení. Osvěžující a vhodné třeba do kanceláře jsou svěží vůně citrusových ploců či levandule.

Elektrický osvěžovač umožňuje i regulaci intenzity vůně. Foto Ambi Pur

Sáhnout můžete i po vůni ve spreji nebo po poměrně účinných elektrických osvěžovačích. Jednou z novinek na trhu je i strojek, kde se dají vyměňovat náplně a navíc je opatřen regulátorem, jenž umožňuje nastavit intenzitu vůně přesně tak, jak se vám momentálně líbí.