Porota udělila Národní cenuu za studentský design Viktoru Chalepovi za porcelánový set Párty. Dalších 10 soutěžních prací doporučila k ocenění ve stupni Vynikající studentský design a 14 soutěžních prací ve stupni Dobrý studentský design.

Slavnostní vyhlášení cen spojené s předáním ocenění a vernisáží premiérové výstavy proběhlo v rámci akce Designblok ve Veletržním paláci za účasti zástupců Design Centra ČR a oceněných studentů.

Výstava je řešená netradičně - exponáty jsou nainstalovány ve tmě a návštěvník si na ně může přisvítit dle potřeby baterkou. K vidění jsou návrhy od sportovního oblečení a obuvi, přes modely traktorů a vozítek, až po jídelní servis.

Zajímavý a porotou oceněný byl i návrh Umývadla pro ženu a muže od Jaroslava Větvičky z VŠUP. "Vytvořil jsem je z materiálu hi-macs, který má pro designéra tu výhodu, že je oboustranný, takže není žádné omezení," řekl Novinkám Větvička. "Které umyvadlo je určeno pro ženu a které pro muže, to záleží na domluvě konkrétního páru," dodal designér, jehož Umývadla poputují na výstavu do Francie a jak autor doufá, budou se i vyrábět.