Hlavní obsah
Nejmenší riziko krádeží v domácnostech je na jižní Moravě, ale i zde se toto riziko v posledních letech zřetelně zvýšilo. Foto: Profimedia.cz

Riziko vloupání je v Praze největší

Lidé, kteří se bojí o svůj majetek, by si měli rozmyslet, jestli si pořídí byt či rodinný dům v Praze. Právě v hlavním městě je totiž podle statistik ČSOB Pojišťovny zdaleka největší pravděpodobnost, že domácnost navštíví zloděj nebo že nemovitost poničí vandal

Nejmenší riziko krádeží v domácnostech je na jižní Moravě, ale i zde se toto riziko v posledních letech zřetelně zvýšilo. Foto: Profimedia.cz
Riziko vloupání je v Praze největší

Naopak nejmenší riziko krádeží v domácnostech je na jižní Moravě, ale i zde se toto riziko v posledních letech zřetelně zvýšilo.

Nejrizikovější oblasti

Bezmála každá dvacátá pražská domácnost pojištěná u ČSOB Pojišťovny se v roce 2010 musela potýkat s důsledky vloupání nebo vandalismu. Jen o něco málo příznivější byla situace ve středních Čechách nebo v severních Čechách, které se v roce 2010 dokonce dostaly na druhé místo žebříčku nejrizikovějších oblastí republiky.

V porovnání s rokem 2008 vzrostla loni v severních Čechách pravděpodobnost vloupání do nemovitostí pro bydlení na více než trojnásobek. Naproti tomu na jižní Moravě byla loni vykradena jen každá šestašedesátá domácnost.

Policejní statistiky "oblíbenost" Prahy potvrzují

Skutečnost, že Praha a střední Čechy jsou nejoblíbenějším působištěm zlodějů, potvrzují i statistiky Policie ČR. Z více než 15 000 vloupání do bytů, rodinných domů a chat, jež loni zaznamenali policisté, jich na Prahu a střední Čechy připadlo téměř 40 procent, přičemž v Praze statistiky ovlivňují především bytové krádeže, kdežto ve středních Čechách se zloději nejvíce soustřeďují na chaty a rodinné domy.

Nejbezpečněji je v Karlovarském kraji

Na dalších místech z hlediska počtu krádeží figurují za rok 2010 kraje Ústecký a Moravskoslezský, naproti tomu absolutně nejmenší počet krádeží v nemovitostech pro bydlení byl registrován v Karlovarském kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků