Hlavní obsah

Říčany: Protesty proti nové výstavbě

Někteří obyvatelé Říčan protestují proti masivní výstavbě bytů v lokalitě Na Fialce. Právě zde by podle záměrů investora měl vzniknout bytový komplex. V první etapě by zde mělo být 135 nových bytových jednotek.

Říčany: Protesty proti nové výstavbě

Občanské sdružení Fialka se proti tomu hodlá bránit protesty i žalobami. Investor - společnost RIM ENGINEERING má ale podporu tamní radnice, staví na soukromém pozemku a v souladu s územním plánem.

Říčany leží v blízkosti hlavního města a stejně jako mnoho jiných lokalit s dobrou dopravní dostupností se i zde potýkají s překotnou výstavbou.Ve vznikajících satelitních městečkách často nejsou dodržována ani základní pravidla kulturního bydlení. Město Říčany proto vyhlásilo v prosinci 2006 stavební uzávěry na všechny zatím nezastavěné pozemky, které byly územním plánem určené pro výstavbu.

To připomínají i odpůrci výstavby Na Fialce. Městská rada loni vyhlásila stavební uzávěry na zhruba deseti soukromých pozemcích. Nedávno ale schválila oddělení pozemku, na němž by měla vzniknout nová ulice zmíněného bytového komplexu, čímž změnila jednu z uzávěr.

"Kdyby radnice neposkytla investorovi tři své pozemky, sídliště by bylo menší," tvrdí odpůrci. Proti rozsahu stavby vznikla petice, kterou podepsalo 750 lidí.  Říčany mají okolo 12 000 obyvatel.

Radní Ladislav Musil tvrdí, že díky oddělení části pozemku pro účely komunikace může investor zachovat plánovanou plochu zeleně v lokalitě přes 5000 metrů čtverečních. Jinak by z ní musel část vyčlenit na silnici. Rozhodnutí je podle Musila nyní v rukou krajského úřadu, k němu se odvolali odpůrci stavby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků