Hlavní obsah

Most: Kontejnery za popelnice zatím ne

Výměnu popelnic za kontejnery mostečtí radní zatím odložili na leden. Jde již o druhý odklad co se týká změny svozu odpadu.Radnice narazila na odpor domkářů. Těm se  se nelíbí výměna menších nádob na komunální odpad za velkoobjemové kontejnery.

Most: Kontejnery za popelnice zatím ne

Po úterním veřejném projednávání záměru města radní rozhodli, že je potřeba vytvořit dostatečný časový prostor pro intenzivní jednání a hledání optimálního řešení.

Podle vyjádření náměstka mosteckého primátora Luboše Pitína se tak zavedení systému odkládá na 1. leden 2008. Nový systém nakládání s odpadem, který schválilo bývalé vedení města, počítal se zrušením 1138 maloobjemových popelnic u rodinných domů.

Nahradit je  měly velkoobjemové kontejnery umístěné na určených stanovištích a také nádoby na tříděný odpad. Město tak chce za svoz odpadu ušetřit. Domkářům se ale podle Pitína nelíbí, že by měli přijít o popelnice před domy a museli by chodit s odpadem do kontejnerů třeba 200 metrů daleko.

Od 1. července mají obyvatelé Mostu svoz a likvidaci komunálního odpadu zdarma. Dosud každý občan platil 41 korun měsíčně.

Odpuštění poplatků schválili minulý týden zastupitelé. Pokles příjmů města zhruba o 16,5 milionu korun je už zahrnut v rozpočtu na letošní rok. Čtyřčlenná rodina ušetří ročně na poplatcích 1968 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků