Chrám má svou bohatou historii a jeho výzdoba patří mezi nejpůsobivější interiéry u nás. Nejednoho obyvatele však překvapila nově zvolená kombinace barev, která vystřídala původní světle žlutou, již vídávali obyvatelé města od nepaměti. Kombinace s červenou na aktivních prvcích, tedy pilastrech, římsách, hlavicích a ostěních je tak pro většinu lidí poněkud nečekaná a není divu, že se někteří z nich ozvali prostřednictvím veřejného dopisu.

„Dvojí barevnost nové fasády vychází striktně z nálezů a je prokazatelně nejstarší barevnou vrstvou. To znamená, že jen světlá barva se objevila na fasádě až poté, co byla nějakou dobu dvoubarevná v kombinaci červená a lomená bílá,“ reaguje na tento podnět Petr Severa, který je vedoucím oddělení specialistů NPÚ ÚOP v Telči.

Interiér chrámu v Polné.

Interiér chrámu v Polné

FOTO: fotobanka Profimedia

Každá akce vyvolá reakci, obzvlášť pokud jde o takto významnou historickou památku. Na druhou stranu je ale dobře, že se občané Polné o své památky tolik zajímají. Podle NPÚ není rekonstrukce stavby omylem či pochybením. Chrám prý opět získá na monumentalitě a bude lépe korespondovat s výzdobou interiéru.