Radnice totiž vyhověla požadavkům mezinárodní komise odborníků například na silnější travertin, na jinou povrchovou úpravu nábytku, na odlišnou technologii nátěrů kovových prvků a na úpravy elektroinstalace v nábytku. Dražší bude také makasarová stěna, restaurátorům se podařilo získat její původní fragmenty. Podle primátora Romana Onderky (ČSSD) stavební firma a památkáři pečlivě zaznamenávají postup všech prací. „Po částech se pracuje a také řeší finanční náklady, podle dokumentů lze vše spočítat do koruny. Zamezí se tak případným spekulacím o korupci,“ uvedl primátor.

Mluvčí radnice Pavel Žára sdělil Právu, že práce na vile nyní pokračují v suterénu, vlastně prvním nadzemním podlaží, a zčásti i ve druhém a třetím nadzemním podlaží. V exteriérech se odstraňuje nepůvodní zapravení omítek po dozdívkách druhotně proražených otvorů a ve spárách po různých typech vedení ještě z 80. let.

V interiérech v prostorách vzduchotechniky se dokončuje restaurování původní kletované cementové omítky a pokračuje montáž rozvodů zabezpečovacího systému a montáž rozvodů ústředního vytápění.

Rekontrukce světoznámé vily Tugendhat, která je jedinou českou stavbou moderního umění zapsanou na seznamu UNESCO, začala loni.