„Naší snahou bylo co možná nejvíce eliminovat stavební průtahy opravy první a druhé etapy ulice Joštovy, proto jsme se snažili obě rekonstrukce spojit. Nová Joštova ulice bude noblesním a reprezentativním bulvárem Brna,“ uvedl brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Pro Brňany pokračující rekonstrukce znamená nutnost další týdny a měsíce snášet hluk stavebních strojů, v suchém počasí ignorovat zvířený prach a za deště zapomenout na to, že minou Joštovu a Českou ulici bez toho, aniž by jejich boty vypadaly jak po přespolním běhu.

„Už se těším, až to bude hotové, určitě to tady pak bude pěkné, ale ty komplikace v dopravě – tramvaje nejezdí nebo zas jezdí jinak, teď do toho přibudou trolejbusy. Až to dodělají, tak snad tu bude na pár let klid, vždyť to není tak dávno, co byla Česká a Joštova rozkopaná,“ řekla Právu jedna z žen procházejících okolo výkopů.

Ještě do konce ledna se bude dokončovat první fáze oprav právě v okolí uzlu Česká–Joštova.

Po opravě kanalizace a tramvajových tratí by se měly ulice zazelenat listnatými stromy, které doplní stojany na kola, lavičky, odpadkové koše, veřejné toalety a zastávkové přístřešky. Rekonstrukce Joštovy ulice souvisí se snahou radnice dostat z ulic v centru velkou část automobilů a učinit z nich pěší korza přitažlivá pro obyvatele i návštěvníky.