„Předpokládali jsme, že se bude muset měnit třetina sedaček, ale jsou v mnohem horším stavu, než jsme čekali. Stejné je to se sochami na fasádě. Budeme muset hledat restaurátory, protože oprava soch je velmi odborná práce,“ řekl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS).

Přesto by se neměl termín dokončení oprav posunout. „Vše by mělo být hotovo ke konci září, aby nebyla ohrožena divadelní sezóna,“ dodal Nwelati.

„Zatím i přes všechny dílčí komplikace vše směřujeme k tomu, abychom začali hrát 27. září. Věříme pořád, že se do té doby vše stihne,“ doufá ředitel divadla František Skřípek.

Mladoboleslavské divadlo pod lešením.

Mladoboleslavské divadlo pod lešením.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Opravy začaly v červnu vybouráním staré kotelny a napojováním na centrální vytápění. Nyní se pracuje na rekonstrukci západní stěny a hlavním průčelí. Uvnitř dělníci opravují sociální zařízení a zázemí pro herce, natírají okna a dveře.

Součástí rekonstrukce je výměna vzduchotechniky a vymalování celého interiéru. V divadle navíc přibylo speciální zařízení pro neslyšící.

V budoucnu se chystá ještě jedna velká investice do nové přístavby divadla, která nabídne novou alternativní scénu. V přístavbě má být také zkušebna, klub i prodejna vstupenek.

„Proto se opravuje fasáda historické budovy jen ze tří stran, čtvrtou stranu směrem do parku čeká finální úprava až po realizaci přístavby divadla,“ dodal pracovník radnice Pavel Šubrt.