Ves Otira na západním pobřeží Jižního ostrova se rozhodli prodat její dosavadní majitelé, kteří plánují odchod do důchodu. Nabídky se podle nich jen hrnou, zájem o odlehlé místo pod vrcholky novozélandských Jižních Alp projevili lidé z Asie, ale i ze skandinávských zemí, napsal zpravodajský server BBC.

Manželé Hennahovi byli vlastníky Otiry, i tohoto hotelu, 11 let. Místo prodávají, protože už nemají síly, aby se o něj dál starali.

Manželé Hennahovi byli vlastníky Otiry, i tohoto hotelu, 11 let. Místo prodávají, protože už nemají síly, aby se o něj dále starali.

FOTO: otira.co.nz

Současní majitelé Bill a Christine Hennahovi si podle agentury Reuters zapomenutou vesnici koupili v roce 1998, protože jim "jí bylo líto". V přepočtu na dnešní kurz za ní tehdy zaplatili takřka 1,2 miliónu korun. Na její provoz nyní šedesátníci už nemají dost sil.

Bílé vrcholky hor nad malou vesnicí nacházející se v Arthurs Pass National Park.

Bílé vrcholky hor nad malou vesnicí nacházející se v Arthurs Pass National Park

FOTO: otira.co.nz

"Potřebujeme někoho, kdo to tu postaví znovu. Má to velký potenciál a je tu mnoho příležitostí," citovala Hennahovou agentura Reuters. Nabídky nyní posílá realitnímu makléři, bylo jich prý tolik, že je nestíhali vyřizovat.

Bar v místním hotelu.

Bar v místním hotelu

FOTO: otira.co.nz

Vesnice má nyní asi 44 obyvatel. V dobách její největší slávy po otevření železničního tunelu v ní bydlelo na šest set dělníků s rodinami.