Takzvaný "Little House" v kanadském Torontu byl postaven v roce 1912 známým podnikatelem Arthurem Weedenem. Za 98 let své existence si našel velký počet fanoušků. Ti pro něj dokonce zřídili webové stránky.

Nejmenší domek na světě

Nejmenší domek na světě má i zahrádku.

FOTO: www.thelittlehouse.ca

Jde o jeden z nejmenších obytných domů na světě: na ploše 29 metrů čtverečních má tři místnosti, v koupelně vanu běžné velikosti, vysoké stropy, malou zahrádku a dokonce i sklep. Průměrná výška stropu v místnostech je 2,36 metru.

Parcela ke dlouhá téměř 35 metrů a jak uvádí list Daily Mail, na příjezdové cestě se dokonce dají zaparkovat dvě auta. Makléři ho popsali jako "jedinečný dům, skvěle udržovaný a celkově v dobrém stavu".

Foyer s obrazy

Foyer s obrazy

FOTO: www.thelittlehouse.ca

Od chvíle, kdy se ocitl na trhu, se na domek v torontské čtvrti Little Italy už přišlo podívat přes čtyřicet lidí. Někteří dorazili čistě ze zvědavosti (například rodina se čtyřmi lety), jiní o něm vážně uvažují a jsou přesvědčeni, že by se z něj dal udělat skvělý mládenecký byteček.

"Zevnitř se dům zdá mnohem větší, než zvenku. Má plně vybavenou koupelnu, kuchyni a poměrně prostornou ložnici, v níž je dost místa, zvláště když se složí postel. Je to jedinečná příležitost," řekl o prodávaném domu realitní agent Antonion Nardi.

Ložnice s chytrými úložnými systémy

Ložnice s chytrými úložnými systémy

FOTO: www.thelittlehouse.ca