Opravy přišly na dvacet miliónů korun. Objekt však přesto nemá vyhráno, protože do rekonstrukce, kterou nutně potřebuje, zatím nikdo nechce investovat potřebnou miliardu korun.

V současné době je v Invalidovně Vojenský ústřední archív, ale není to na dlouho, neboť se má za několik let stěhovat do budovy bývalého vojenského gymnázia v Ruzyni.

V jakých rukou Invalidovna skončí, tak není jasné, i když zájem o ni projevilo již několik firem, které by z ní rády udělaly luxusní hotel. „V souladu s platnou legislativou bude objekt přednostně nabídnut k převodu ostatním organizačním složkám státu a státním organizacím. V případě, že žádná z nich neprojeví zájem, předpokládá se, vzhledem k atraktivitě lokality, vypsání výběrového řízení na jeho koupi,“ řekl Jan Pejšek z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Hlavní město zájem nemá, pro ministerstvo bude budova nepotřebná. Radnice Prahy 8, na jejímž území se stavba z počátku 18. století nachází, podporuje záměr Filozofické fakulty UK, která by v Invalidovně chtěla vybudovat Univerzitní kampus.