Sedmačtyřicetiletý Karl Rabeder dal do prodeje 21999 kuponů po 99 eurech (téměř 2700 Kč). Šťastný výherce loterie, která se uskuteční pod dohledem notáře, získá luxusní rezidenci o 321 metrech čtverečních s bazénem u městečka Telfs s výhledem na tyrolské Alpy, jejíž cena je odhadována na 1,6 miliónu eur (43 miliónů Kč).

Na podporu chudých regionů

Prodávající, který některým zákazníkům umožňuje "vyzkoušet" si vilu na jednu noc, uvedl, že výtěžek z prodeje chce věnovat organizaci MyMicroCredit, kterou nedávno založil a jejímž cílem je přispívat k rozvoji chudých regionů.

 

Rabeder, jenž sám vzešel z velmi skromných poměrů, uvedl, že chce začít nový život, když si vydělal jmění na umělých květinách a zařízeních pro domy. "Dlouho jsem věřil, že více peněz a více luxusu znamená automaticky více štěstí," svěřil se. Upřesnil, že se sám přestěhuje do prostého nájemního bytu, z něhož bude svou společnost řídit.

Prodej domu v loterii je v případě soukromých osob v Rakousku legální a v zemi se již několik měsíců těší rostoucí popularitě.