Hřiště je první svého druhu nejen v Praze, ale i v České republice. "Celkem je tady deset strojů, na kterých se lze protáhnout a posílit záda, ruce nebo nohy. A to všechno tak, aby to zvládli i starší lidé, pro které je speciálně toto hřiště určené. Cvičit zde ale samozřejmě mohou i děti, třeba v doprovodu prarodičů, se kterými půjdou na procházku,“ řekl radní Prahy 6 pro životní prostředí Jan Záruba (ODS).

Podle něj jsou součástí celého projektu, jemuž bylo inspirací podobné zařízení v britském Manchesteru, nejen posilovací stroje, ale také upravené chodníčky a lavičky, nové pítko a tráva na hřišti. Na přání lidí, kteří tady bydlí, vznikly nové stojany na sušení prádla.

„Cvičební stroje jsou zdarma a po celý rok každému přístupné. Do jara vybavíme ještě každý z nich srozumitelným návodem i obrázkem, který popisuje způsob cvičení. Plánujeme také, že na jaře bude na hřišti v předem známých termínech přítomen instruktor, který zájemcům ukáže, jak na strojích cvičit,“ uvedl Záruba. Ukrást nebo poškodit tyto robustní kovové cvičicí stroje je podle něj z hlediska jejich konstrukce nemožné.

Na většině strojů je možné cvičit nejen ve spolupráci s partnerem, ale také individuálně. Cvičení na strojích je podle odborníků vhodné zejména pro lidi s onemocněním kloubů nebo pro cukrovkáře II. typu. Všechny stroje jsou speciálně konstruovány s ohledem na bezpečnost cvičenců.