Dominantou protínající celý prostor luxusního parku jsou pískovcové schody, jejichž středem se parkem valí umělá horská bystřina. Ve spodní části je sportoviště s běžeckou dráhou, hřiště pro nejmenší a kavárna. Právu to sdělil mluvčí Prahy 3 Jan Sotona.

Rekonstrukce parku byla historicky největší investicí městské části Praha 3 do zeleně a vyžádala si 40 miliónů korun. V prostoru nad Vysokou školou ekonomickou na Žižkově vznikla kaskádovitá zelená oáza vybavená špičkovými technologiemi, herními prvky pro děti i sportovišti. Park bude střežit bezpečnostní služba.

Pro děti je připraven program s biblickými motivy

„Pokud z Hradu vidíte všech sto věží Prahy, tak z Rajské zahrady jich napočítáte minimálně devadesát devět,“ říká starostka Prahy 3 Milena Kozumplíková.
Na terasách je umístěna například plocha pro pétanque, jezero a posilovna pod širým nebem, na vrcholu celého prostoru je umístěn altán.

Slavnostní otevření Rajské zahrady bude věnováno především dětem. „Zveme všechny děti i jejich rodiče do nového žižkovského ráje. Chceme jim tak symbolicky věnovat jeden den prázdnin navíc. Čeká je zde program s biblickými motivy,“ láká místostarosta pro školství a zeleň Jiří Matušek. Na děti čeká interaktivní představení Archa Noemova se soutěžemi a hrami Divadla v pytli, které na jeden den v Rajské zahradě postaví bájné plavidlo biblického mořeplavce.

Na schodech představí novou módní kolekci Beaty Rajské

Park bude veřejnosti otevřen až do 15 hodin, kdy začnou přípravy na večerní uzavřenou akci. V jejím rámci představí v premiéře modelky na schodech Rajské zahrady kolekci podzim–zima známé české návrhářky Beaty Rajské. Na programu bude také balet na téma biblického příběhu Adama a Evy, večer pak uzavře skupina Pa-li-tchi. Jejich ohňové představení performance světla, tmy a vody bude vrcholnou ukázkou indického bojového umění benethi.

„Program je směsí rajské módy a toho nejlepšího, co Žižkov nabízí v oblasti tradičního i alternativního tanečního umění,“ uzavřel místostarosta Matušek.