Firma Versace zařídí ve sto let staré budově 55 apartmánů a lázně. Zařízení exkluzivní restaurace se ujme osobně Donatella, mladší sestra již zesnulého módního guru Gianiho Versaceho, která po jeho násilné smrti v roce 1997 převzala otěže nad firmou.

Africa Israel, která budovu koupila loni za 200 miliónů dolarů (přes tři miliardy korun), uvedla, že renovace bude stát 110 miliónů dolarů a bude trvat dva roky.

Velkolepý projekt obnovy Clock Tower svědčí o tom, že poklesy na finančních trzích nemají velký dopad na trh s luxusními nemovitostmi, na módu ani vybavení interiérů. Potvrdila to v březnu i sama firma Versace, která uvedla, že necítí dopad ekonomické recese.

Versace je symbolem luxusu

Slavný francouzský módní dům Hermes nedávno oznámil, že jeho prodej se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 12,1 procenta. "My děláme jen luxusní projekty, jen ty nejluxusnější rezidence," řekl výkonný šéf firmy Versace Giancarlo Di Risio.

Versace se už podepsal na mnoha interiérech hotelů, bytů, luxusních jachet a dokonce i vrtulníků. Před dvěma roky například vybavil nábytkem 32 bytů v hotelu Plaza v New Yorku.

Mrakodrap Clock Tower byl postaven na návrh Napoleona LeBruna v roce 1909 a usídlila se v něm pojišťovací společnost MetLife. Stavitel budovy se u hodinové věže inspiroval zvonicí na náměstí svatého Marka v Benátkách.