„Pokud se město zapojí do přípravy ploch např. tím, že vybuduje inženýrské sítě a komunikace, zhodnotí tak pozemky a při prodeji část investic dostaneme zpět, ale také budeme mít možnost ovlivnit, jak nové čtvrti budou vypadat,“ uvedl místostarosta Miroslav Plevný (nez.).

Dodal, že peníze na přípravu některých pozemků už jsou součástí rozpočtového výhledu. "Chceme připravit pozemky, aby je lidé nemuseli hledat v okolních obcích,“ poznamenal místostarosta.

Výstavba ve třech lokalitách

Podle konceptu rozvoje bydlení by se mohlo začít stavět ve třech hlavních lokalitách. Zřejmě nejvýznamnějším místem, kde se mělo stavět, byl prostor bývalých kasáren na Zlatém vrchu a Špitálském vrchu.

Když před lety město bezplatně kasárna získalo do svého vlastnictví od armády, ve smlouvě byla podmínka nekomerčního využití. Vyprší však až za čtyři roky. Žádost o odblokování areálu pro komerční využití ovšem ministerstvo financí zamítlo.

Podle architekta Václava Zůny se Cheb dosud rozrůstal především jižním směrem. Budoucí trend by tedy měl být opačný, kdy je především zapotřebí využít rozvojové plochy na sever od řeky Ohře.

Nejnověji v Chebu přibudou byty v proluce u náměstí Prokopa Holého. Radnice nabídla pozemky soukromému investorovi, který by tam měl vybudovat zhruba devadesát bytových jednotek. Ty mají být o velikosti 35 až 90 metrů čtverečních. V přízemí bytových domů pak mají stát malé obchody. S výstavbou se počítá v příštím roce, skončit by měla do roku 2012.