Turistické přednosti Bulharska jsou našincům dostatečně známé. Černomořské pobřeží se svými letovisky se po stagnaci z devadesátých let znovu setkává se zájmem turistů a přibývá jak hotelů, tak kvalitní infrastruktury. Na své si přijdou i milovníci zimních sportů, pohoří jako Pirin, Rila či Rodopi nabízejí solidní služby a výtečné podmínky pro lyžování.

Bytový komplex Admirál v letovisku Zlaté písky..: Bytový komplex Admirál v letovisku Zlaté písky.foto: BRIFreal

Díky rostoucí ekonomice se dynamicky rozvíjí i bulharský trh s realitami. Na rozdíl od zemědělské půdy a lesů si cizinec může nemovitost v Bulharsku zakoupit a případně ji dále pronajmout. Nárůst cen, který se v posledních třech letech pohyboval ročně mezi 25 až 30 procenty, dokazuje, že může jít o zajímavou investici. Ceny jsou totiž stále hluboce pod tuzemskými poměry. Ostatně Bulharsko patří mezi zeměmi EU k nejlevnějším.

Bytový komplex Bansko pod pohořím Pirin..: Bytový komplex Bansko pod pohořím Pirin.foto: BRIFreal

Například šedesátimetrový apartmán na Slunečním pobřeží se dá pořídit za méně než milión korun. Šestipokojová plně zařízená luxusní vila se zahradou a třemi garážemi v letovisku Varna, přijde na méně něž 6 miliónů korun.

.: Garsonka v takovémto komplexu vás přijde na zhruba 1,2 milińu Kč. Hermes Appartments, Burgas/ Foto: Alexandria RealZa částku mírně převyšující milión korun, si zájemce může koupit čtyřicetimetrový apartmán v zimním středisku na úpatí hory Pirin. Součástí obytného komplexu je množství relaxačních a volnočasových aktivit a pro lyžaře je v nedalekém areálu připraveno přes 50 kilometrů sjezdovek všech obtížností.

Podle bulharských zákonů se zahraniční fyzická a právnická osoba nemůže stát majitelem půdy (pozemku pod budovou) v zemi. V případě, že by cizinec chtěl dostat do svého vlastnictví i pozemek, založí v bulharsku obchodní společnost podle bulharského práva, která pozemek nebo celou nemovitost s pozemkem koupí.

Díky své poloze a členitému reliéfu krajiny, může být Bulharsko přitažlivé jak pro vyznavače aktivního trávení volného času, tak pro ty, kteří dávají přednost odpočinku a relaxaci. Nižší cenová hladina a značný potenciál z něj navíc dělají i zajímavou lokalitu i z hlediska investic.