Na mnoha volných pozemcích podle Korce nyní z nejrůznějších důvodů nelze stavět byty, regulace výstavby je až příliš přísná. Obtížné je prý někdy naplnit například přísné koeficienty zeleně.

Praha má podle ředitele útvaru rozvoje magistrátu Bořka Votavy hodně rezerv v nevyužívaných pozemcích, jejichž funkce, kterou jim určuje platný územní plán, je podle něj již překonána.

"Nyní připravujeme nový koncept územního plánu," řekl na diskusi Votava. Ten by měl údajně umožnit, aby volné plochy byly otevřené pro širší využití než jen pro jednu funkci. Vzniknout by tak na prázdných pozemcích mohl například jak developerský projekt, tak by mohly být poskytnuté pro rekreační využití.

Rozšíření pozemků využitelných pro bytovou výstavbu odmítl například starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. "Budeme šetřit i v novém plánu," řekl. Jeho městská část je podle něj specifická bohatostí zeleně, a tak by to prý mělo zůstat.

Role developerů podle Chalupy spočívá v tom, že by měli vytvářet projekty i na malých pozemcích, a že by je měli umět propojovat. "Myslím, že šikovní developeři to umí," podotkl.