Výstava patří k největším, které se v Litoměřicích pořádají. Každým rokem ji navštíví až 25 000 lidí. Novinky hlavně ze stavebnictví zde představují více než dvě stovky vystavovatelů. Vedle stavebních materiálů si lidé mohou vybrat například moderní zabezpečovací systémy, nábytek nebo si nechat udělat projekt zahrady. Firmy představují i sauny, bazény nebo krby a vany.

Letos poprvé se akce spojila s výstavou Bydlení, která se na výstavišti Zahrada Čech pořádala vždy v červnu, řekla mluvčí výstaviště Kateřina Zahálková

Součástí výstavy je i prezentace afrických fialek, loni byla jejich výstava v Litoměřicích vůbec první v České republice. V pavilonu D jsou vystaveny květiny specializované organizace Českého zahrádkářského svazu Africké fialky, ale i výpěstky návštěvníků. Součástí výstavy je i například celorepubliková soutěž instalatérských učňů, pořadatelé budou také hodnotit nejhezčí expozici vystavovatelů.

Loni navštívilo výstavu více než 23 000 lidí, letos by to mohlo být podle pořadatelů i více. "Doufáme, že nás navštíví více lidí než bývá na této výstavě zvykem, ale záleží především na počasí," řekla Zahálková.

Nejnavštěvovanější výstavou na litoměřickém výstavišti je tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech, který každoročně navštěvuje zhruba 100 000 lidí. Úspěšná je i jarní Tržnice Zahrady Čech, na kterou zavítá vždy v dubnu přibližně 40 000 návštěvníků.