„Rada akceptovala názor výběrové komise, podle níž tři subjekty nejlépe vyhověly zadání,“ konstatoval náměstek primátora Pavel Klega (ODS). Podle informací Práva postoupily společnosti Konsorcium Rohan, Development Pobřežní a Asvenzo Vice.

Jak se podařilo zjistit, pro postup pouze tří účastníků nehlasovala jen náměstkyně primátora Markéta Reedová (SNK ED), která navrhovala oslovit osm zájemců.

Radní podle Klegy posílili v druhém kole kritérium ceny. Na rozhodování bude mít vliv z 80 procent, původně to mělo být 60. Hodnotit se měla nejen cena, ale i urbanismus, harmonogram výstavby a výše pokut při jeho nedodržení. Urbanismus ale radní vypustili. „Není třeba hodnotit, co už zhodnoceno bylo,“ řekl k tomu Klega.

Projekt počítá s obnovením ostrova

Na území Rohanského ostrova směrem k Vltavě je počítáno s plochami pro zeleň, sport a rekreaci. Připravuje se projekt pro územní rozhodnutí na první etapu výstavby parku na Maninách, což započne celkovou regeneraci rekreačních ploch, včetně vodních cest a zeleně.

Ve zdevastovaném terénu obnovíme rameno Vltavy přibližně v místě původního, zasypaného v 19. století. To umožní vytvoření nového Rohanského ostrova, který propojí severní říční kosy. V jižní části území vzniknou plochy přírodní zeleně se sítí promenádních cest,“ popsal Klega.

Rozpočet hlavního města počítá pro rok 2008 na úpravu území Rohanského ostrova s částkou 5 miliónů korun. Ta zahrnuje revitalizaci Rohanského ostrova, včetně oddychové zóny Manin.