"Ceny, které jsou navrhovány, jsou velmi směšné," řekl Ondřej Gál (ODS), který patří ke kritikům starosty Milana Jančíka (rovněž ODS). Vedení radnice argumentuje tím, že domy jsou určeny k demolici a investor bude muset obyvatelům zajistit náhradní bydlení. "Že bude developer dávat lidem náhradní byty, nezakládá nárok na slevu," soudí ale Lukáš Budín (Strana zelených).

Radnice prodá domy v Jinonické, Plzeňské a Vrchlického ulici pro projekt Nové Košíře. "Pozemky prodáváme za plnou cenu. Sleva je jen na budovy, které přijdou odstranit," zdůraznil Jančík.

Postaví tělocvičnu i novou policejní služebnu

Zatímco domy prodá radnice investorovi hned, pozemky až potom, co bude postaven nový objekt. "Radnice bude mít vliv na vhled i účel využití nové zástavby," řekl místostarosta Petr Horák (ODS). Připustil, že kdyby se nemovitosti prodávaly jednotlivě, radnice mohla dostat více peněz. "Projekt je ale v zájmu Prahy 5," dodal Horák.

Součástí nové budovy by měla být i velká policejní služebna. Nyní musejí lidé z Košíř jezdit za policisty do Butovic. Investor by měl postavit také tělocvičnu u základní školy.