Původně chtěla mít investorská firma centrum hotové už letos v květnu. "Vše běželo podle plánu, do termínů zasáhl jedině archeologický průzkum. Smířili jsme se s tím, že je to v České republice podmínka výstavby i s tím, že průzkum hradí investor," uvedl Kočí. Náklady na archeologické práce jsou podle zástupců firmy zhruba 50 až 60 milionů korun. To přispělo i k navýšení původní ceny stavby, která byla nejprve odhadována na 1,7 miliardy korun.

Podle Kočího, ředitele developerské společnosti Multi Development ČR, se už daří uzavírat smlouvy s budoucími nájemci obchodních ploch. "Máme už optimistický seznam nájemců. Mezi nimi budou známé řetězce s módou nebo obuví," řekl Kočí. V centru se má také objevit firma Giga sport, na ploše 1500 metrů čtverečních bude také supermarket. S jistotou zde má být také multikino. Na střeše centra Forum bude dolní stanice lanovky, která má vést na nedaleký výletní zámeček Větruše. S výstavbou lanovky počítá ve svých plánech město.

V obchodech, službách, restauracích a multikině má pracovat 600 lidí. Podle záměru budou součástí komerčního a kulturního centra také garáže pro 800 automobilů. Centrum bude umístěno mezi vlakovým a autobusovým nádražím, zastavěná plocha je 17.700 metrů čtverečních. Dvoupodlažní centrum nabídne 25 000 metrů čtverečních ploch k pronájmu. Investici zaplatí firma, která se zabývá výstavbou městských obchodních a administrativních center v celé Evropě, částečně z vlastních zdrojů, část uhradí z úvěru.