Mezi desítkou vytipovaných brownfields se objevil kasárenský objekt v Opatovicích nad Labem a pozemky v Semtíně na Pardubicku, také na Chrudimsku bývalý cukrovar v Hrochově Týnci, nepoužívaný muniční sklad v Chrasti a bývalý pivovar v Chrudimi, na Svitavsku středisko živočišné výroby v Koclířově a zámeček s hospodářským objektem ve Vranové Lhotě.

Opatovická kasárna přestaví obec, která je jejich vlastníkem, za pomoci soukromé firmy na bytový objekt s komerčními prostorami v přízemí.

Pozemky v Semtíně jejich vlastník, společnost Synthesia, rozprodává zájemcům. Pivovar v Chrudimi koupil ještě před sestavením krajského seznamu soukromý vlastník, který ve sklepech vybudoval taneční klub a připravuje přestavbu nadzemních částí budovy na hotel. Podobně se již před delší dobou prodala Orlická kasárna v Žamberku.

Muniční sklad v Chrasti se změnil na soukromé distribuční středisko vojenské výstroje, budovy Dřevotexu si pronajaly tři soukromé společnosti. Některé objekty zatím na využití čekají.

Existuje ještě mnoho nevyužitých prostorů

Zámeček ve Vranové Lhotě majitelka jen velmi zvolna a ztěžka rekonstruuje, přestavbu pivovaru ve Vysokém Mýtě pro bytové účely zatím blokuje návrh na vyhlášení stavby kulturní památkou. Statek v Koclířově zatím patří obci, která čeká, zda získá od státu část souvisejících pozemků.

Osudu jednoho z brownfieldů se mezitím vyřešil sám z evropské pokladny. Cukrovar v Hrochově Týnci společnost Eastern Sugar uzavřela a vrátila svou kvótu na produkci cukru Evropské unii. Za to od ní dostane peníze na srovnání továrny se zemí. Na místě rozlehlého průmyslového areálu tak za čas opět porostou zemědělské plodiny.

V kraji existuje ještě mnoho dalších nevyužitých průmyslových, zemědělských či vojenských budov a pozemků. Podle odhadů jich je kolem 200. Doposud ale pro investory vznikaly spíše nové průmyslové zóny, kde je výstavba závodu snazší než rekonstrukce starého objektu.

Řada firem vybudovala nové haly v zónách v Pardubicích, Moravské Třebové, Poličce nebo Chrudimi. Nevyužité prostory obsadila mimo jiné počítačová firma Foxconn v bývalé pardubické Tesle.