„Chci s takovým návrhem přijít do jednotlivých politických klubů v zastupitelstvu,“ uvedl Hybner, podle kterého ale musí být nejdříve vyřešeny všechny soudní spory k vlastnictví krámků. „Zbývá nám poslední soud ke krámku, který stojí úplně na kraji u Tržní kolonády,“ uvedl Hybner.

Podle Hybnera nechce město krámky prodávat, ale na druhou stranu investice do jejich obnovy jsou pro město příliš vysoké. „Podle průzkumů jsou krámky doslova prolezlé dřevomorkou. Dotýká se to i sousední Tržní kolonády, která tím trpí,“ popisoval náměstek. „V krámcích chybí sociální zázemí, které je třeba kvůli hygienikům vybudovat,“ dodal. „Pro to všechno uvažuji o vstupu silného investora,“ uvedl.

„Ten by nejdříve do krámků a jejich rekonstrukce investoval, a tak si v podstatě zaplatil nájemné na několik let dopředu,“ vysvětloval svůj návrh Hybner. Přesné podmínky nájmu jsou ale podle Hybnera věcí výpočtů, jež vyplynou z nájmů, které jsou ve středu lázní obvyklé.

V současné době má město uzavřenou smlouvu se společností Slot Game, ve které se město zavázalo, že Tržní krámky neprodá. „Ze smlouvy nevyplývají pro Slot Game žádné výhody, protože pokud se město rozhodne Tržní krámky prodat nebo pronajmout, vypíše běžné výběrové řízení,“ uvedl mluvčí města Jakub Kaválek.