Shodli se na tom městští radní, kteří návrh předloží zastupitelům, informoval tajemník radnice Petr Holub. Město získalo budovu letos na jaře po soudních sporech s ministerstvem obrany. Fakticky by ji mělo převzít od krajské ubytovací vojenské správy 21. června.

"Rada doporučuje zastupitelům objekt využít pro hotel s restaurací. Jsou navrženy dva způsoby, prodej nebo příslib prodeje. To se liší jen načasováním, objekt se buď převede později, nebo prodá hned," uvedl Holub.

I když znalci odhadli cenu nemovitosti na zhruba 6,5 miliónu korun, město za ni bude chtít více. Holub to vysvětluje zejména lukrativní lokalitou, v níž se budova nachází. Je přímo v centru města, v centru městské pěší zóny. Podle radního Holuba je navíc ubytovacích míst v Šumperku málo. Od nového hotelu si tedy slibují i možnot většího rozvoje turistického ruchu.

Vedení města zvažovalo i možnost, že by budovu opravilo a poté hotel buď pronajalo soukromému podnikateli, nebo ho samo provozovalo. Rekonstrukce si však vyžádá desítky miliónů korun a k provozování hotelu se město necítí kompetentní.