To podle agentury Reuters potvrdili také zástupci Orka v Praze. "Společnost Orco Property Group v rámci příprav na vstup na budapešťskou burzu, nadále počítá se zvýšením základního jmění o 100 miliónů eur, což bude rozděleno mezi burzu ve Varšavě a v Budapešti. O poměru, v kterém se bude zvýšení kapitálu rozdělovat, nepadlo žádné rozhodnutí," uvedl podnik ve zprávě. Pražská kancelář firmy se k informacím zatím nevyjádřila, uvedl Reuters.

Akcie Orka se nyní obchodují na burze v Paříži a Praze. Nabídka akcií je plánována ještě na druhé čtvrtletí. Orco se na maďarském trhu v poslední době angažuje stále více. Firma ale investuje na realitním a hotelovém trhu v celém regionu střední Evropy, a to od roku 1991. Vedle České republiky a Maďarska působí rovněž v Polsku, Rusku, Chorvatsku, Německu a na Slovensku.

Orco letos očekává růst tržeb asi o třetinu na 223 miliónů eur. Firma loni zvýšila čistý zisk o 77 procent na 96,7 miliónu eur, výnosy vzrostly o 243 procent. Firma má letos na akvizice připravenu miliardu eur a část těchto peněz hodlá investovat i v České republice.

V poslední době v Česku dokončila multifunkční budovu Luxemburg Plaza, rezidenci Pachtův Palác a teď pracuje na komplexu pro Rádio Svobodná Evropa.