Do loňské soutěže se přihlásili tři zájemci. Všechny návrhy počítaly se stavbou polyfunkční budovy například s byty, obchody, restaurací či kancelářemi. Záměry vyvolaly rozporuplné reakce. Například Jan Kubeš z olomouckého Národního památkového úřadu novinářům řekl, že pouhé tři návrhy nejsou dostatečnou zárukou nejlepšího možného řešení, které by odpovídalo významu lokality.

"Rada se po hlubokém zamyšlení rozhodla původní soutěž zrušit a vypsat novou. Daná lokalita je natolik urbanisticky a ekonomicky cenná, že nepovažuje za velký úspěch, že se do první soutěže přihlásili jen tři zájemci," podotkl primátor.

Primátor doplnil, že návrhy, které se objevily v již zrušeném klání, také vedení města nepovažuje za ideální. Radnice vyhlásí novou soutěž zhruba do měsíce. Podle primátora město osloví v této souvislosti více potenciálních investorů než při minulém klání. Informaci o soutěži město například zveřejní v odborných českých i zahraničních časopisech.

Parkoviště je nutností

Na kritériích soutěže radnice zatím pracuje, Novotný se k nim proto zatím nechtěl vyjadřovat. Uvedl ale, že součástí podmínek bude požadavek města, aby investor využil část areálu k vybudování podzemního či nadzemního parkoviště pro veřejnost.

Autobusové nádraží u tržnice, které má rozlohu téměř 16 000 metrů čtverečních, přestalo fungovat v roce 1981, kdy se autobusy přesunuly do tehdy nového nádraží v městské části Hodolany.