Prodej tak i nadále bude výhodný hlavně pro obyvatele menších domů. Slevy, které město kupujícím poskytuje, u domu nesmějí překročit limit takzvané nepovolené veřejné podpory. Za nepovolenou podporu přitom považuje Evropská unie prodej, kdy rozdíl mezi tržní a prodejní cenou bytů překročí hranici 200 000 eur, tedy asi 5,6 miliónu korun.

Překročení této hranice při některých obchodech hrozilo, protože Brno poskytovalo slevy například na byty v panelových domech, při platbě před podpisem smlouvy či za provedené opravy. Nyní zůstanou slevy zachovány, ale jejich části, která je nad hranicí nepovolené veřejné podpory, se kupující musejí vzdát. 

Na zcela nových pravidlech prodeje se politici musejí dohodnout do konce září. Podle Pospíšila by však koupě i po změně měla zůstat pro Brňany podobně výhodná jako je tomu nyní. "Naší prioritní snahou je, aby byla zachována výhodnost těch pravidel. Tedy na cenové úrovni by se nemělo nic měnit," uvedl. 

Brno chce sdružením nájemníků rozprodat ještě asi 10 000 bytů, privatizace je dnes přibližně v polovině. Kompletně rozprodané jsou například domy na sídlišti v městské části Bohunice.