Hlavní obsah

Obyčejnému zrcadlu dodáte snadno punc luxusu, když vezmete nůžky, kousek transparentní - samolepicí tapety a přidáte špetku zručnosti. Ale nejen zrcadlo, ale například i vaše stará prasklá váza může během chvilky vypadat jako nová a přesně podle vaší představy.

Ozdobte si zrcadlo samolepící tapetou

Pomůcky:

  • transparentní samolepicí tapeta DC-fix
  • nůžky
  • řezák
  • pravítko
  • tužka
  • šablonky na zdobení

.: Takto může například vypadat i vaše zrcadlo či vaše váza, u které zakryjete případné praskliny či jiné kosmetické vady.

1. Jednoduchý rámeček z proužků tapety sluší každému zrcadlu, stačí podle sítě na spodní strany tapety nastříhat proužky správného rozměru.

 

2. Při lepení odstraníme část spodní fólie, přiložíme konec na zrcadlo a postupně odtrháváme spodní část a přihlazujeme tapetu na zrcadlo.

 

3. Okraje proužků, které přes zrcadlo přečnívají, ořízneme ostrým řezákem.

4. Ze vzorovaných transparentních tapet vystřihneme různé motivy, které si buď předkreslíme na zadní stranu tapety podle šablony nebo využijeme vzor tapety. Stejně jako zrcadlo můžeme ozdobit jednoduchou skleněnou vázu nebo dózu.

5. Ozdobením motivy z tapety můžeme „zachránit“ i oblíbenou vázu, která je poškozená - prasklinu jednoduše přelepíme a vázičku použijeme na suché květiny nebo si můžeme ozdobit kořenky či slánku a cukřenku. (Váza byla v rohu prasklá, zakryto tapetou.)

Tipy

Pokud bychom zdobili větší plochu, je dobré si ji navlhčit jarovou vodou, přiložit tapetu a tvrdší stěrkou ji uhladit, jarová voda slouží k tomu, abychom mohli tapetou ještě pohnout a srovnat ji, než ji definitivně přilepíme.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků