Hlavní obsah

Klimatizační jednotky mohou vzduch v místnosti ochladit nebo naopak dorovnat jeho teplotu na požadovanou úroveň. Při jejím výběru byste měli dbát zejména na velikost prostoru, který bude mít váš přístoroj na starosti.

Klimatizace: Chladná a krásná

Pokud si nejste jistí svými matematickými schopnostmi, můžete využít služeb specializované firmy. Tady vám přesně poradí, jaký přístroje je potřeba vhledem k rozměrům daného prostoru.

Taková konzultace se vyplatí, pokud byste totiž vybrali klimatizaci s malým výkonem, mohli byste ve výsledku prodělat peníze. Její provoz by si vyžádal příliš mnoho energie a druhém důsledku i peněz.

Klimatizační jednotka jako rovnocenná součást moderního interiéru. Foto LG

Mnohé klimatizace mají velmi pěkný design, nebo jsou naopak včleněny do interiéru v podobě stropní kazety či podhledu tak, že je na první pohled ani nezaznamenáte.

Mobilní klimatizace

Výhodou tohoto typu je mimo možnosti přemístění i to, že je levnější. Poslouží především k nárazovému ochlazení místnosti - např. v době letních veder.

Mnozí také ocení jejich nekomplikovanou instalaci - stačí ji prostě koupit a přinést. Vypadají trochu jako hodně velký vysavač  a  jsou opatřené kolečky. Proto je lze jednoduše přestěhovat, tam, kde jsou zrovna potřeba. Jediné na co je třeba dbát, je vyvedení hadice s odpadním vzduchem pootevřeným oknem.

Bílá barva zatím stále u klimatizací převládá. Foto Karma Český Brod

Záhadná SPLIT jednotka

Jde vlastně o dělenou klimatizaci, která má dvě části. Vnitřní, která se umisťuje přímo do místosti na zeď, pod strop nebo okno,  slouží ke chlazení. Je možné si nastavit i směr proudění vzduchu, tak aby byl vířil žádoucím způsobem. Split jednotka umožňuje stálé klimatizování místnosti.

 I v parném létě vás klimatizace zchladí. Foto LG

Vnější část slouží ke kondenzaci a bývá umístěna venku např. na balkóně. To pozitivně ovlivňuje i nižší hlučnost tohoto systému.

Na trhu je řešení i pro ty, kteří z nějakého důvodu mají znesnadněné či znemožněné umístění kondenzační jednotky. Jedná se o kompaktní klimatizační systém někdy zvaný také okenní. Mimo absenci venkovní jednotky má také co do hlučnosti hodně společného s mobilní klimatizací.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků