Při mytí oken ve výšce nad hlavou se vyvarujeme natahování a zaklánění. Buď si přistavíme k oknu stabilní žebřík, nebo použijeme teleskopickou tyč s ohebným nástavcem, který je ve svých různých polohách fixní.

Nepředklánět se ani nezaklánět, mírně nakročit – při čištění oken ve výšce je lepší použít stěrky či mikrovlákna na teleskopických tyčích.

Nepředklánět se ani nezaklánět, mírně nakročit – při čištění oken ve výšce je lepší použít stěrky či mikrovlákna na teleskopických tyčích.

FOTO: KÄRCHER

Pracujeme s rovnými zády, s lehce nakročenou nohou. Při stírání okenních tabulí, které máme před sebou ve výšce očí, se vyvarujeme vytahování z pasu a kývání do stran. Raději stírejme tabule seshora dolů nebo zleva doprava, vždy s rovnými zády a lehkým nakročením.

Zvedání těžkých předmětů

Při zvedání těžkých předmětů ze země se neshýbáme s kulatými zády. Jdeme do podřepu s rovnými zády a s koleny lehce od sebe. Uchopíme předmět a vstaneme s ním, držíme ho v úrovni pánve.

Těžké věci zvedáme zásadně z podřepu, neskláníme se k nim. Přenášíme je ve vzpřímeném postoji blízko těla a ve výšce pánve.

Těžké věci zvedáme zásadně z podřepu, neskláníme se k nim. Přenášíme je ve vzpřímeném postoji blízko těla a ve výšce pánve.

FOTO: TCHIBO (2x)

Čištění koutů

Ohýbání s kulatými zády se vyhneme i při čištění rohů a míst u země – je lepší pracovat z kleku, opět s rovnými zády, nebo použít mopy či vysavače se speciálními nástavci.

Výšku mopu nastavíme podle sebe. Mop má kloub otočný o 180°, nemusíme s ním násilně hýbat do stran. Cena 599 Kč.

Výšku mopu nastavíme podle sebe. Mop má kloub otočný o 180°, nemusíme s ním násilně hýbat do stran. Cena 599 Kč.

Mytí vany

Neohýbáme se ani při čištění vany. Můžeme si kleknout a čistit vanu s rovnými zády přes její okraj. Snazší je ale použít nástavec nebo kartáč na teleskopické tyči, díky němuž vyčistíme vanu ze stoje.

Vysávání

Vysávání usnadňují tyčové přístroje. Ani k nim se neohýbáme, stojíme rovně, lehce nakročení. Má-li přístroj těžiště ve své horní části, vysajeme díky němu bez problémů i stropy a stěny.