Na co se v prodejně ptát a jak správně vybrat? Je dobré vědět, že bezpečnostní dveře by měly splňovat minimálně 3. bezpečnostní třídu, lépe 4. Jedině takové dveře pojišťovny uznávají jako bezpečnostní a vyplatí nám v případě odcizení majetku finanční částku.

Podle odborníků lidé chybují, když pořizují k novým bezpečnostním dveřím levné zámkové vložky. Ty mají být ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře. Protipožární odolnost dveří je doporučovaná 30 minut (s tím souvisí bezpečnostní a protipožární certifikáty, které musí bezpečnostní dveře mít).

Tento typ dveří patří do 3. bezpečnostní třídy. Dveře se 17 jistícími body mají integrovaný rozvorový systém. Nejčastějším povrchem vstupních dveří je laminát, dýha či masivní dřevo. Pancéřování zámku je zesílené speciálním plechem. Cena od 14 640 Kč.

Tento typ dveří patří do 3. bezpečnostní třídy. Dveře se 17 jistícími body mají integrovaný rozvorový systém. Nejčastějším povrchem vstupních dveří je laminát, dýha či masivní dřevo. Pancéřování zámku je zesílené speciálním plechem. Cena od 14 640 Kč.

FOTO: NEXT

Je dobré sledovat u vybrané firmy i záruční lhůtu, která by měla u bezpečnostních dveří být vždy 3 roky! Montáž dveří svěříme jen certifikované firmě, která garantuje bezúhonnost svých zaměstnanců a navíc má nepřetržitý zákaznický provoz.

Bezpečnostní dveře vypadají různě

Bezpečnostní dveře na chodbě panelového bytu mohou svým vzhledem budit pozornost, proto je zvenčí necháme stejné, jako mají sousedé. Pro firmy není problém dát dveřím z každé strany jiný design, barvu i povrch materiálu. Pohledová strana dveří v bytě má ladit s ostatními dveřmi.

Na výběr je mnoho typů vchodových bezpečnostních dveří. Kvalitní jsou povrchy z prvotřídního masivního dřeva, dále mohou být dveře dýhované nebo z vysokotlakého laminátu.

Možností jsou i speciální povrchy typu polyrey, nerezová obložení či exotická dřeva.

Kvalitní bezpečnostní dveře mají rozvorový systém, který zajíždí do zárubně. Odborníci také doporučují pořídit zámkové vložky ve stejné bezpečnostní třídě, jako jsou vstupní dveře.

Kvalitní bezpečnostní dveře mají rozvorový systém, který zajíždí do zárubně. Odborníci také doporučují pořídit zámkové vložky ve stejné bezpečnostní třídě, jako jsou vstupní dveře.

FOTO: NEXT

Bezpečnostní dveře mohou být prosklené bezpečnostním sklem, včetně okolních světlíků. Na trhu jsou i speciální povrchy Hdex, které jsou určeny pro dveře vystavené povětrnostním vlivům.

Oblíbené jsou i repliky starých dveří, které skrývají plnohodnotné bezpečnostní jádro a jsou řešením v památkově chráněných objektech.

Připraveno ve spolupráci s firmou Next, www.next.cz