Jednou z možností jsou bohaté kytice pestrobarevných hyacintů v kombinaci s dalšími jarními květinami, jako jsou narcisy, konvalinky, tulipány, fialky nebo modřence.

Ovšem na jednoduché aranžmá stačí, když si vezmeme například zajímavý květináč, dva druhy řezaného hyacintu, zkombinujeme je s rašícími jarními větvičkami a dozdobíme. Vznikne tak přirozené a svěží aranžmá, které se skvěle hodí i jako hezký dárek.

Jak na to

1. Pro vytvoření zajímavé jarní dekorace potřebujeme žlutý a bílý hyacint, listy eukalyptu (Eucalyptus robusta) a galax baňkovité (Galax urceolata), mech, obarvené březové větvičky, pěnovou aranžovací hmotu.

Jarní dekorace

 

2. Důkladně navlhčíme pěnovou aranžovací hmotu a vložíme ji do ozdobné misky. Na jedné straně do pěnové hmoty zasuneme bílý hyacint.

Jarní dekorace

 

3. Obarvené březové větvičky na přední straně vytvoří zajímavý kontrast. Aranžovací hmotu zakryjeme kousky mechu a trsy listů eukalyptu.4. Žlutý hyacint seřízneme nakrátko a zapíchneme jej do pěnové hmoty v přední části aranžmá. Jako tečku připevníme k březové větvičce ozdobného motýla.


FOTA: Holandská květinová kancelář