Zvolíme-li druhou variantu, připravme se na možné překážky, i když výrobci vycházejí kutilům vstříc. A tak pro renovaci koupelny dnes seženeme prakticky vše, od potřebného nářadí přes hydroinstalační materiál až po samotnou sanitární keramiku.

V případě, že máme odvahu postavit sprchový kout, nabízíme vám postup stavby setu TIFA. Je navržen tak, že k jeho použití stačí jen dvě šikovné ruce. Obejdeme se i bez speciálního nářadí, zkušeností a dovedností. Vše potřebné najdeme v jedné krabici včetně návodu k použití a technického listu.

V pěkné koupelně postavené svépomocí bude pro nás sprchování opravdovým potěšením.

 Jak postupovat

Foto: archiv firmy Polysan

1. Koupelnový set se skládá ze sprchové vaničky včetně montážní sady, hydroizolační hmoty a těsnicího pásu. Díky těmto komponentům je instalace rychlá.

Foto: archiv firmy Polysan

2. Desku vaničky můžeme zakoupit ve dvou velikostech, 90x90 cm nebo 120x120 cm. Její tvar lze snadno upravit běžnou přímočarou pilkou.

Foto: archiv firmy Polysan

3. Důležitým krokem je izolace. Proto musíme každý sprchový kout dobře odizolovat, aby voda neprosakovala.

Foto: archiv firmy Polysan

4. Instalace desky je možná na podkladní beton nebo nosný rošt. Na nášlapnou plochu z nestudivého materiálu (izolace) naneseme lepidlo.

Foto: archiv firmy Polysan

5. Na lepidlo přilepíme dlažbu, ale použít můžeme sklo nebo jinou vhodnou hmotu. Deska má optimální spád odtoku, podlahová vpusť je nastavitelná libovolným směrem k odpadu.

Foto: archiv firmy Polysan

6. Hotovou sprchovou vaničku osadíme jakoukoli sprchovou zástěnou, která bude ladit se stylem koupelny. Pak už jen stačí pokochat se výsledným dílem.

Foto: archiv firmy Polysan

7. Vlastnoručně sestavený sprchový kout nás po dlouhém pracovním dni nabije pozitivní energií a umocní pocit z dobře provedené práce.

 

Finanční náročnost

• Set Tifa, sprchová vanička, 90x90 cm, včetně montážní sady, cena: 8230 Kč

• Set Tifa, sprchová vanička, 120x120 cm, včetně montážní sady, cena: 9350 Kč

Fota: archiv firmy Polysan