Většinou je to tak, že je mezera pode dveřmi zbytečně veliká nebo netěsní či chybí práh. Snadným a rychlým řešením problému se zimou a průvanem tak může být použití těsnícího kartáčku tesamoll.

Dveřní kartáček

Je připevněn pomocí lepící pásky, která je na liště s kartáčkem nanesena. Pro montáž tak postačí sloupnout ochranou folii. Firma tesa tape, která má kartáčky v nabídce, je specialistou na lepící a oboustranné pásky, o kvalitu přilepení se tedy není třeba bát. Český kutil kartáčky od této firmy vyzkoušel, v redakci s nimi máme zkušenost, někteří i několikaletou, proto je můžeme s klidným srdcem doporučit

foto:www.ceskykutil.cz

Transparentní lišta

Lišty se vyrábějí v několika barvách jako je hnědá bílá a černá a v průhledné transparentní. Ta nás zaujala protože je vhodná pro jakoukoliv barvu dveří, podklad přes ni totiž prosvítá.

foto: www.ceskykutil.cz

Výsuvný kartáček

Mezi novější produkty patří zajímavý typ lišty která kopíruje nerovnosti podlahy a zasouvá se do své pevné části jako do pouzdra. Je-li například za dveřmi koberec nebo nerovnost podlahy příliš vysoká, část s kartáčkem se při otevření dveří zasune a po dovření zase dosedne k podlaze. Kartáček dokáže vyplnit mezery až do 15mm.

.: kartáček/foto: tesa tape

A co k práci potřebujeme?

  • tužku
  • metr
  • kleště
  • pilku na kov k zakrácení lišty.
1. Dveře nebo plochu kam budeme kartáček lepit nejprve očistíme a zbavíme prachu a nečistot.

2. Naměříme si přesnou délku kartáčku a lištu zakrátíme. Díky pevnému hliníkovému profilu který drží štětiny kartáčku si nevystačíme pouze z nůžkami. Použít musíme kleště nebo pilku na kov.

3. Sloupneme ochranou folii.

4. Kartáček položíme na zem těsně za zavřené dveře. Pevně jej postupně přitiskneme na plochu dveří. Lišta s kartáčkem je praktická a s průvanem zatočí během pár minut. Více informací na www.ceskykutil.cz

Tip

Není-li však možné díky profilu dveří kartáče kvalitně přilepit po celé délce dveří, pomůžeme si malými šroubky.