A právě barové pulty se v našich domácnostech zabydlely. Oceníme je hlavně v otevřeném prostoru, kde tvoří předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem, a to jak v malých, tak i velkých bytech. Kromě toho, že jsou zajímavým zpestřením prostoru, někde plní funkci jídelních stolů.

Všechno na dosah

Jestliže jsme instalovali barový pult doprostřed místnosti, můžeme ho využívat z obou stran. Vzniklý prostor tak hraje roli prostředníka mezi hosty nebo členy rodiny, kteří na baru sedí, a tím, kdo pohoštění připravuje.

Výhodou propojení barového pultu s kuchyní je, že nemusíme nikam odbíhat a přitom máme veškeré potraviny a ingredience po ruce. Také můžeme své přátele a blízké obsluhovat v centru dění a zároveň se s nimi bavit.

Užitečný prostor

Nově vzniklý prostor by měl být hlavně praktický a disponovat dostatečným úložným prostorem. A to nejen na skleničky a barmanské pomůcky, ale také na talíře, příbory, ubrousky a ostatní doplňky potřebné při stolování. Každá hospodyně ocení polohu v blízkosti sporáku, dřezu či lednice při přípravě jídel.

Příjemné osvětlení

V případě, že jsme barový pult vybavili, jak se patří, doladíme i osvětlení, které dodá tomuto místu správnou atmosféru. Praktická jsou bodová světla, která jdou libovolně otáčet a vyklápět. K úplné dokonalosti bude chybět jen barové posezení. Barový pult má poskytovat dost místa na nohy ve spodní části.

Rovněž židle musí být pohodlné, nejlépe s opěradlem, aby se u nás hosté dobře cítili. A také by měly odpovídat stylu zařízení bytu. Výběr je velký v kvalitě, materiálech, provedení i v cenách.