Hlavní obsah
Dům, ve kterém se točila Pipi Dlouhá punčocha, je ve floridské Fernandina Beach nejfotografovanějším objektem. Foto: Profimedia.cz

Dům filmové Pipi Dlouhé punčochy je na prodej. Není ovšem ve Švédsku

Filmů a seriálů podle dětské knižní klasiky Pipi Dlouhá punčocha švédské autorky Astrid Lindgrenové bylo natočeno několik. A tak lze po světě nalézt také hned několik domů, kde slavná hrdinka pyšnící se ohnivě zrzavými vlasy, spletenými do dvou výstředně se zdvihajících copů, společně s opicí a koněm bydlela. Filmové obydlí ze snímku Nová dobrodružství Pipi Dlouhé punčochy (1988) není ovšem ve Švédsku, ale na Floridě.

Dům, ve kterém se točila Pipi Dlouhá punčocha, je ve floridské Fernandina Beach nejfotografovanějším objektem. Foto: Profimedia.cz
Dům filmové Pipi Dlouhé punčochy je na prodej. Není ovšem ve Švédsku

Filmová vila Vilekula stojí v americkém městě Fernandina Beach a je s přehledem nejfotografovanějším objektem široko daleko. Není divu.

Zatímco v našich zeměpisných šířkách je mnohem známější filmové zpracování z roku 1969 švédsko-německé koprodukce, v USA je mnohem známější pozdější hollywoodská verze z roku 1988.

Zeleně natřená fasáda nenechává nikoho z návštěvníků města na pochybách. Tohle je dům, který znají z filmu z dětství.

Foto: Profimedia.cz

Slavná hrdinka v americkém zpracování v Nových dobrodružstvích Pipi Dlouhé punčochy

Foto: Profimedia.cz

Zatímco z exteriéru dům s plochou podlah 206 m² vzbuzuje ve fanoušcích filmového hitu 80. let minulého století nostalgické vzpomínky, jeho interiér je pak již zcela moderní a díky velkému oknu v každé z místností jej příjemně zalévá spousta světla. Ta v obývacím pokoji pak odhalují výhled na řeku Amelia River, který jen podtrhuje romantiku místa.

Z obývacího pokoje, stejně jako z verandy před ním je nádherný výhled na řeku.

Foto: Profimedia.cz

V interiéru je zachované velké množství dekorativních prvků, ať již jde o štukovou výzdobu na stropech, anebo dřevěné vyřezávané obruby dveří či krbů.

Foto: Profimedia.cz

Je-li řeč o obývacím pokoji, jeho ústředním prvkem je nádherný vyřezávaný krb, jehož barva hezky ladí s podlahou z borových prken. Stejnou podlahu mají pak i další místnosti v domě, například ložnice, které mají až lehce viktoriánský nádech.

Jak ovšem trefně poznamenávají redaktoři serveru Wide Open Country, pokoje v tuto chvíli volají po renovaci, teoreticky by jim ovšem stačila nová výmalba, která bude ohleduplná a vhodná ke štukové výzdobě na stropech.

V jedné z ložnic je zachovaná na stropě i rozeta, z níž je zavěšen lustr.

Foto: Profimedia.cz

Jeden z nejlépe zachovaných pokojů v domě.

Foto: Profimedia.cz

Zajímavým rysem opakujícím se v koupelně a v kuchyni jsou barevná vitrážová okna, která kupodivu v rámci každé místnosti nevypadají nijak zvlášť divoce, jak by se při takovém pomyšlení mohlo zdát.

Osvěžujícím prvkem koupelny navazující na jednu z ložnic je vytrážové okno s motivem páva.

Foto: Profimedia.cz

Naopak, do obou místností hezky zapadají a vytvářejí v nich zvláštní atmosféru, jako by byl člověk na návštěvě u babičky.

V kuchyni tento dojem ještě umocňují kuchyňské skříňky v rustikálním stylu s nátěrem v krémové barvě a s pracovními plochami z kamene v hnědavé barvě.

V domě, který má dvě stovky čtverečních metrů má kuchyň velkorysé rozměry.

Foto: Profimedia.cz

Dům Pipi Dlouhé punčochy je v současné době na prodej v přepočtu za 17,3 milionu korun.

Anketa
Chtěli byste bydlet v domě, který je nejfotografovanější ve městě?
Ano, rád/a
19.5 %
Bylo by mi to jedno
9.8 %
Ne, ani náhodou
70.7 %
Celkem hlasovalo 41 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků