Sídlo chce získat jako posvátné místo pro scientology, na zámku si totiž herec se svou ženou vyměnil slib věrnosti během scientologického obřadu a civilní sňatek uznávaný úřady uzavřeli v USA ještě předtím.

Cruise teď vyjednává s rodinou Odescalchiových, kteří vlastní zámek už od středověku. O tajné koupi prvně informoval italský magazín Metropolitan Post.

Pompézní Cruisova svatba z listopadu 2006 vyvolala rozporuplné reakce. Kněz Nicola Fiorentini později přiznal, že musel nechat zvony na svém kostele zvonit déle a hlasitěji než obvykle. Scientologický rituál v pevnosti Castello Odescalchi na sever od Říma se měl ale prý stát pouze demonstrací slávy Toma Cruise a sloužil rovněž k zviditelnění kontroverzní církve, jejíž kořeny sahají do padesátých let dvacátého století.

Mluvčí hvězdného páru až pár dní po svatbě přiznal, že úředně ověřená svatba proběhla již dříve v Los Angeles. Sňatek v Itálii byl uspořádán pro příbuzné a přátele a měl vzbudit zájem médií a veřejnosti.

„Nebyla to svatba jako taková. Byla to vlastně veřejná propagace. V tom zámku totiž jednou stanul sám papež. Je to ostudné a urážlivé,“ tvrdil pár dní po svatbě kněz Fiorentini.