Obě důležité místnosti (koupelna, WC) jsou přístupné z chodby bytu. Vzhledem k tomu, že došlo při úpravě k úbytku prostoru právě v chodbě, zvětšila bytová návrhářka Kateřina Mlejnková její část směrem do nitra bytu, kde vytvořila výklenek pro vestavěnou skříň.

Původní stav bytu

Původní stav bytu

Menším posunutím chodby se vytvořily podmínky pro nové, větší dveře do společenského pokoje. Komora byla ponechána na původním místě. V malém bytě jistě nalezne adekvátní uplatnění.

Další úložné prostory

V menším pokoji, kam se vstupuje z obývacího prostoru, byla navržena malá ložnice. Postel je netypicky umístěna v rohu pokoje. S ohledem na parametry bytu a to, že jej mohou obývat maximálně dvě osoby, to určitě nebude vadit.

Navíc tak vznikl další úložný prostor, zlepšila se i průchodnost příslušným pokojem. Do ložnice se, kromě šatní skříně, vešel i prádelník a židle pro odkládání věcí.

Relaxační zóna

Ve společenském prostoru se nachází kuchyňská linka s jídelním stolem uprostřed a samozřejmě relaxační zóna. Netypický je průchod ´přes kuchyňskou linku´ do místnosti. V případě takto malého bytu to ale není na závadu.

Návrh nového zařízení bytu

Návrh nového zařízení bytu

Světlý dekor dřeva

Uprostřed společenské místnosti je kulatý stůl pro 4-6 osob. Ve výklenku naproti oknům designérka navrhla velkou knihovnu, která poskytuje potřebný úložný prostor, je do ní zakomponována i malá pohovka. Vedle na stěně je umístěna velká televize, pod oknem pohovka, mobilní dvousedák.

Na podlaze je v celém bytě použit světlý dekor dřeva, je uplatněn i na nábytkovém vybavení. V tomto případě v kombinaci s bílými plochami na kuchyňské lince, také na koupelnových skříňkách.

Vše kontrastuje s tmavými prvky a dekory, jako jsou například tmavé židle, výmalba za knihovnou. V chodbě je kromě vestavěné skříně sestava skříněk ve výklenku před koupelnou, která skýtá úložný prostor pod stropem. Je zde také umístěn botník s věšákem na svršky.

Police pro uložení osušek a ručníků

V koupelně byl navržen velký sprchový kout, umyvadlo s odkládacím prostorem a skříňka se zásuvkami. Vznikl také prostor pro umístění pračky.

Své místo tu našly i police pro uložení osušek a skříňka s prostorem na kosmetiku. Na WC se vešlo i malé umyvadlo, do prostoru nad nádrž na vodu navrhla designérka výklenek s osvětlením.

Obklady v koupelně jsou navrženy v krémové barvě, stejně jako výmalba v celém bytě. Ve stejném tónu se nese dřevodekor, doplňky i textil.