V původním stavu se vcházelo do malé předsíňky, která byla zároveň kuchyňkou. Lednice byla umístěna mezi vstupem do koupelny a WC.

V pokoji pak byla dominantní vestavěná skříň přes celou stěnu, dvojlůžko a pracovní stolek u okna.

„Při tvorbě variant nové dispozice jsme se zaměřili hlavně na vzdušnost prostoru, se zachováním dostatku úložných prostor a oddělením funkčních zón. To jsou vlastně nejobvyklejší požadavky našich klientů, v jedné větě,“ říká autor návrhu Ing. arch. Radovan Demeter z realizační firmy Kouba interier.

Tři prostorné skříně

V chodbě navrhli architekti celkem tři prostorné skříně, jednu jako prostor na šaty, druhá je nad pračkou a slouží jako sklad ručníků, pracích prášků a dalších nezbytných prostředků pro bezchybný provoz koupelny.

Poslední skříň slouží jako malá úklidová komora. V chodbě je v nice schovaná pračka kombinovaná se sušičkou.

V nice kuchyňská linka

Posuvnými dveřmi se vchází do obytné místnosti. Zde je rozkládací pohovka a dvě komody. V nice je opticky oddělena malá kuchyňská linka.

Koupelna poskytuje dostatečný komfort, je zde umyvadlo, WC s bidetovou sprškou a prostorný sprchový kout.

Příjemný interiér v neutrálních barvách

„Záměrem bylo vytvořit příjemný interiér v neutrálních barvách bez velkých výstřelků,“ popisuje zadání architekt.

Základním motivem je šestiúhelníková dlažba – ta je použita na podlaze v chodbě, jako obklad za kuchyňskou linkou a jako jednobarevný dekor v koupelně. Architekti vyšli z barevnosti dlažby a ve stejných tónech ladili i další vybavení bytu.

Nábytek je tedy jednobarevný, je použit šedobéžový laminát. Výraznější jsou obě komody, kde je kromě barevných laminátů uplatněna i dubová dýha. Masivní dřevo se opakuje na repasovaných parketách a na obou stolech – jídelním i odkládacím.

„Dřevo stolků jsme doplnili subtilními kovovými nohami – tzv hairpin legs. V černé barvě tvoří zajímavý akcent,“ doplňuje architekt.

„Náš způsob práce je založen na intenzivním a úzkém kontaktu s klientem,“ poznamenává a dodává: „A také na snaze nalézt řešení odpovídající jeho požadavkům a možnostem. Je pro nás proto důležité nalézt maximálně funkční řešení s přidanou trvalou estetickou hodnotou, a zároveň se vyhnout pomíjivému módnímu trendu. Abychom mohli dosáhnout zmíněných kvalit projektu, je důležité názorové porozumění s klientem, intenzivní spolupráce s ním na všech fázích projektu. Jedině takovýmto přístupem a kontaktem architekta s klientem může vzniknout kvalitní projekt, který zároveň ušetří náklady i starosti při realizaci."