Ačkoli poblíž stojí další víkendové domky, návštěvník se chtě nechtě musí zastavit zrovna u pohádkového domu připomínajícího obydlí pravěké rodiny Flintstounů z proslulého kresleného seriálu, s jeskyní plnou krápníků uvnitř.

Tvarované stěny jsou i uvnitř domku.

Tvarované stěny jsou i uvnitř domku.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

„Vše je věcí fantazie a té, jak známo, se meze nekladou. Je to organická architektura, vždyť tvary vyrůstající ze zdi vycházejí přímo z mé duše. Mě ani nenapadlo stavět obyčejný dům, to bych nebyl já,“ usmívá se vlídný stavitel.

Dům hraje zvenčí všemi barvami, ale paradoxně zapadá do okolní přírody. Aby bylo vše atypické, má i komín nakřivo. „Chtěl jsem ho postavit ještě víc nakřivo, ale i takhle je to fajn,“ konstatuje spokojeně absolvent dopravní průmyslovky.

Při dolaďování domku používal jeho majitel i obyčejnou polévkovou lžíci.

Při dolaďování domku používal jeho majitel i obyčejnou polévkovou lžíci.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Hrubou stavbu realizovala firma na základě podrobných plánů majitele. „Pak jsem se už vyřádil sám,“ říká Wachsmuth. Jedním z hlavních pracovních nástrojů se pro něho stala obyčejná polévková lžíce. „Nedovedete si představit, jak se s ní výborně nahazuje a tvaruje beton. Mám hned několik takových stavebních lžící,“ dodává.

Pohoda uvnitř domu

Originalitu nezapře ani interiér domu. Stavitel je obzvláště hrdý na skříň, kterou vymodeloval ve zvláštním tvaru přímo do zdi a opatřil speciálními dvířky. „Jsem na své výtvory dost kritický, ale za skříň si uděluji známku jedna minus,“ říká spokojeně.

Interiér domku připomíná krápníkovou jeskyni.

Interiér domku připomíná krápníkovou jeskyni.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

K interiéru jaksi neodmyslitelně patří točité schody, krb, barový pult, originálně tvarované židle a křesla. „Vnitřek ještě dokončuji, ale je to moje zábava a koníček, takže s tím nepospíchám,“ uvedl.

Ve vnějším krbu už praská oheň, majitel připravuje gril a jeho přítelkyně Anička vybaluje tvarohové koláčky. „Vládne tady absolutní pohoda. Jen mě štve, že kluci z okolí občas využívají výčnělků a používají můj dům jako lezeckou stěnu. Teď, když hodně prší, mi botami zašpiní fasádu,“ zlobí se.

Být za podivína mu nevadí

Majiteli vůbec nezáleží na tom, že ho někteří považují za podivína a jeho dům označují za kýč. Někteří ho obviňují, že speciálním tvarem svého obydlí vydělává velké peníze.

Při dolaďování domku používal jeho majitel i obyčejnou polévkovou lžíci.

Na skříň vymodelovanou přímo do zdi je majitel obzvlášť hrdý. Samozřejmě nechybí ani speciální dvířka.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

„Ujišťuji vás ale, že v tom nejsou peníze, pouze radost z práce, která doufám přináší radost všem, kteří můj příbytek navštíví,“ dodává na rozloučenou.