Když už se rozhodneme, že své lůžko vylepšíme, pohlídáme si, aby matrace s roštem poskytovala páteři přirozenou podpěru ve všech polohách. Lůžko by nemělo být zbytečně měkké ani tvrdé. Spíš by mělo být prodyšné a odpovídat naší výšce, váze i zdravotnímu stavu.

Novinkou je pružinová matrace Polo Hedvika. Jádro tvoří taštičkové pružiny ve vlastních pouzdrech rozdělené do pěti anatomických zón. Každá pružina je samostatně upevněna v textilním obalu -

Novinkou je pružinová matrace Polo Hedvika. Jádro tvoří taštičkové pružiny ve vlastních pouzdrech rozdělené do pěti anatomických zón. Každá pružina je samostatně upevněna v textilním obalu - „taštičce“, které jsou navzájem spojeny. Roznášecí vrstvu matrace tvoří kvalitní studená PUR pěna, která je na povrchu nopkovaná.

FOTO: JMP

Důležitá je také hygiena lůžka. V posteli dochází k přímému kontaktu těla s prostředím, kde se díky vyšší teplotě a vlhkosti vyskytují roztoči a další mikroorganismy. Proto je tak důležitý výběr matrace a roštu, kterému bychom měli věnovat dostatek času i péče.

Jádro matrace Aroma Visco (od 9450 Kč) je tvořeno kombinací vysoce elastické studené pěny a líné pěny - tzv. termopěny, která optimalizuje svoji tuhost.

Jádro matrace Aroma Visco (od 9450 Kč) je tvořeno kombinací vysoce elastické studené pěny a líné pěny - tzv. termopěny, která optimalizuje svoji tuhost. Líná pěna je vždy použitá na ložné ploše matrace a je charakteristická efektem pomalého vracení se do původní polohy.

FOTO: TROPICO

Kvalitní lůžko je dlouhodobou investicí, spánkem strávíme přibližně třetinu života. Proto si matraci v prodejně vyzkoušíme, abychom dobře zvolili vhodný typ i tvrdost.

Sendvičová matrace Saskie (od 8500 Kč) využívá nejnovějších technologií v oblasti zdravého spánku. Poskytuje jedinečnou vzdušnost, vynikající ortopedické a relaxační vlastnosti a dlouhou životnost.

Sendvičová matrace Saskie (od 8500 Kč) využívá nejnovějších technologií v oblasti zdravého spánku. Poskytuje jedinečnou vzdušnost, vynikající ortopedické a relaxační vlastnosti a dlouhou životnost. Jádro matrace tvoří studená pěna kombinovaná s línou pěnou. 3D mřížka odvádí absorbované vodní páry z jádra matrace.

FOTO: TROPICO

Luxusní sedmizónová matrace s latexovým jádrem Latex Seven (7790 Kč) je tvořena směsí přírodního a umělého latexu (kaučuku), materiálu charakteristického dlouhou životností, optimální měkkostí, elasticitou a tvarovou stálostí.

Luxusní sedmizónová matrace s latexovým jádrem Latex Seven (7790 Kč) je tvořena směsí přírodního a umělého latexu (kaučuku), materiálu charakteristického dlouhou životností, optimální měkkostí, elasticitou a tvarovou stálostí. Prodyšnost latexového jádra zajišťují odvzdušňovací kanálky.

FOTO: HILDING ANDERS

Vanessa - aktivní matrace CELTEX® (6720 Kč) přináší vysoký komfort při ležení - vyznačuje se výtečnou elasticitou i prodyšností. Matrace se nabízí v několika tvrdostech a její konstrukce zohledňuje i výšku postavy spáče.

Vanessa - aktivní matrace CELTEX® (6720 Kč) přináší vysoký komfort při ležení - vyznačuje se výtečnou elasticitou i prodyšností. Matrace se nabízí v několika tvrdostech a její konstrukce zohledňuje i výšku postavy spáče.

FOTO: JMP

Grando Andrea (od 8340 Kč) je vyrobena z nového materiálu CELLPUR®- studené pěny, která dokáže během 3 hodin pojmout dvojnásobné množství vlhkosti oproti standardním polyuretanovým pěnám bez přidané celulózy a současně vlhkost rychle a snadno uvolní.

Grando Andrea (od 8340 Kč) je vyrobena z nového materiálu CELLPUR®- studené pěny, která dokáže během 3 hodin pojmout dvojnásobné množství vlhkosti oproti standardním polyuretanovým pěnám bez přidané celulózy a současně vlhkost rychle a snadno uvolní.

FOTO: JMP

Natural Soya (6350 Kč) je partnerská sendvičová matrace vyrobená ze dvou typů pěn natur o různé tuhosti v ložných plochách (Aloe, Soya), má sedm anatomických zón, maximální ortopedické a antialergické vlastnosti, možnost volby tuhosti

Natural Soya (6350 Kč) je partnerská sendvičová matrace vyrobená ze dvou typů pěn natur o různé tuhosti v ložných plochách (Aloe, Soya), má sedm anatomických zón, maximální ortopedické a antialergické vlastnosti, možnost volby tuhosti (soft/hard - muž/žena), kombinuje se s lamelovými rošty.

FOTO: HILDING ANDERS

Matrace Grando Valeta (od 7800 Kč) je vyrobena ze studené polyuretanové pěny CELTEX® v kombinaci s viscoelastickou (tzv. línou) pěnou Celsio® s paměťovým efektem.

Matrace Grando Valeta (od 7800 Kč) je vyrobena ze studené polyuretanové pěny CELTEX® v kombinaci s viscoelastickou (tzv. línou) pěnou Celsio® s paměťovým efektem. Jednotlivé čtvercové dílce v horní ploše matrace jsou vyjímatelné - řeší tlak na kritickém místě. Matrace je vhodná pro dlouhodobě ležící osoby.

FOTO: JMP

Matrace Visco Duo (5430 Kč) je luxusní partnerská matrace vyrobená kombinací dvou typů líných pěn v ložných plochách a pěny flexifoam ve střední části. Je vybavena sedmi anatomickými zónami, možností volby tuhosti (soft/hard - muž/žena).

Matrace Visco Duo (5430 Kč) je luxusní partnerská matrace vyrobená kombinací dvou typů líných pěn v ložných plochách a pěny flexifoam ve střední části. Je vybavena sedmi anatomickými zónami, možností volby tuhosti (soft/hard - muž/žena).

FOTO: SUMBERLAND

Chytrá matrace 2 v 1 Curem® Life & Energy s podložkou Bio Mat Amethyst (malé, cestovní provedení) s vloženými polodrahokamy ametystu je převratnou novinkou v oblasti zdravého spánku.

Chytrá matrace 2 v 1 Curem® Life & Energy s podložkou Bio Mat Amethyst (malé, cestovní provedení) s vloženými polodrahokamy ametystu je převratnou novinkou v oblasti zdravého spánku. Podložka je vyjímatelnou součástí matrace, s možností regulovaného prohřevu těla (ovladač s přehledným nastavením intenzity prohřevu). Dodává se ve značkovém potahu Cooper, který je opatřen klimatizační vrstvou s vysokou gramáží 100% bavlny. Nosnost matrace: do 140 kg, hodí se na lamelový rošt.

FOTO: HILDING ANDERS

Lamelové rošty

Lamelový rošt C-flex® Optimal HS-DN (5630 Kč) s ručním polohováním hlavy, sedu a dvojím polohováním nohou. Ruční polohování HS-DN je novinkou a umožňuje nastavit přibližně stejné polohy jako polohování pomocí motoru. Uleví při zdravotních obtížích.

Lamelový rošt C-flex® Optimal HS-DN (5630 Kč) s ručním polohováním hlavy, sedu a dvojím polohováním nohou. Ruční polohování HS-DN je novinkou a umožňuje nastavit přibližně stejné polohy jako polohování pomocí motoru. Uleví při zdravotních obtížích.

FOTO: JMP

Kvalitní lamelový rošt s čelním výklopem (3780 Kč) s polohováním hlavy a nohou. Rošt má 28 lamel uložených v pružných kaučukových výkyvných pouzdrech, jejichž anatomické uspořádání kopíruje křivky těla, což má příznivý vliv na polohu těla při spánku.

Kvalitní lamelový rošt s čelním výklopem (3780 Kč) s polohováním hlavy a nohou. Rošt má 28 lamel uložených v pružných kaučukových výkyvných pouzdrech, jejichž anatomické uspořádání kopíruje křivky těla, což má příznivý vliv na polohu těla při spánku. Rošt se hodí pro latexové a pěnové matrace.

FOTO: HILDING ANDERS

Pevný lamelový rošt Elasto silver fix, jehož rám je vyroben z kvalitního dřeva doporučují odborníci kombinovat s latexovými a pěnovými matracemi. Rošt je vysoký cca 8,5 cm , má 30 lamel v šířce 38 mm a v oblasti ramen 25 mm. Maximální zatížení: 130 kg.

Pevný lamelový rošt Elasto silver fix, jehož rám je vyroben z kvalitního dřeva doporučují odborníci kombinovat s latexovými a pěnovými matracemi. Rošt je vysoký cca 8,5 cm , má 30 lamel v šířce 38 mm a v oblasti ramen 25 mm. Maximální zatížení: 130 kg.

FOTO: SUMBERLAND