Pokud pro vás není vaření nutným zlem, tak si můžete zkusit vyrobit čokoládové pralinky. Díky skvělému pomocníkovi na výrobu čokolády a pralinek si nejprve podle receptu vyrobíte čokoládu v přístroji, a poté ji nalijete do formiček, které pak necháte ztuhnout v chladničce.

Čokoládová fontána je pro opravdové labužníky

Po ty, kteří si ale chtějí užít opravdové čokoládové orgie, jsou stvořené čokoládové fontány, pomocí napichovátek v nich můžete máčet jakékoliv ovoce, nebo si nechat polít zmrzlinu.

.: Čtryřpatrová fontána s čokoládou (2900 Kč).foto: Nostalgia Electrics

Zkuste něco nového a do rozehřáté čokoládové hmoty přidejte trochu chilli. Čokoláda s chilli je čím dál více oblíbená a je to doslova nápoj lásky, je to velmi exotická kombinace, budete ale překvapeni, jak dobře k sobě obě chuti půjdou. Napříště můžete opět experimentovat a v čokoládovém kotlíku nechat povařit třeba anýz, skořici nebo vanilku.

.: Litinové Fondue - nechte v něm vařit čokoládu a namáčejte do ní banány, jahody nebo dílky broskví.foto: Carlo Gianni

Horkou čokoládu si nejlépe vychutnáte v menších širších šálcích. Lahodné aroma čokolády se tak v nich bude hojně uvolňovat.

.: Šálky na čokoládu - ideální na popíjení čokolády s chilli ve dvou.foto: Guzzi

Zvolte šálky se silnějšími stěnami v krémové, béžové, čokoládové nebo smetanové barvě. Aby byla vaše čokoláda opravdu profesionální, tak na ní zkuste vytvořit i ornament. Podaří se vám to díky zásobníku s hořkým holandským kakaem (to má nejsytější barvu) a formami, které podržíte nad šálkem.

.: Zdobítko na nápoje - ozdobíte je díky němu těmito motivy: srdíčkem, veselým obličejem nebo obrázkem šálku.foto: Leopold

Užijte si čokoládové orgie a pusťte se do jejich výroby, jistě vás to bude bavit.