Výhodou “klíčů - čipů” je, že nikdy nezapomenete zamknout, zamknutí je zcela automatické. Užitečný je i fakt, že díky čipům máte skvělý a téměř neomylný přehled o tom, kdo se kdy po domě nebo bytě pohyboval. Mikroprocesor porovná čísla v paměti s právě přečteným kódem a pak osobu pustí dovnitř, přečtený kód zůstává v paměti.

.: Zámek na otisk prstu má napájení na 4 tužkové baterie (12 995 Kč).foto: Macom

Čipy oceníte i tehdy, pokud chcete do domu pustit pošťáka, uklízečku nebo opraváře. Je to jednoduché, čip mu systém uzná jen v určitou hodinu, takže večer jej do domu už nepustí.

.: Čip - malý plastový přívěsek na klíče stojí cca 90 Kč.foto: Jablotron

Odebírání čipů osobám je věcí několika sekund a odpadne vám tak starost shánět danou osobu. Elektronicky kód čipu prostě okamžitě zablokujete.

Díky kameře uvidíte osoby na chodbě

Zajímavou novinkou je i barevná kamera, která může být ukryta v kukátku. Díky ní můžete sledovat osoby před dveřmi na kterémkoliv monitoru u vás doma, internetem pak můžete pohyb před dveřmi přenášet na libovolné místo na zemi.

.: Kamery do kukátka - "rybí oka" - (vlevo: 2850 Kč - zabezpeceni-alarmy.cz, uprostřed: 2 118 Kč - autodoplňky Bezpol, vpravo: 3 907 Kč (s DPH) - Comintech).foto: zebezpeceni-alarmy.cz, Autodopňky Bezpol, Comintech

To je ale už záležitost pro ty, kteří mají opravdu s bezpečností potíže a bydlí třeba v nějaké problematičtější čtvrti.

Bezpečnostní dveře jsou standard

Ke kvalitnímu zabezpečení ale nezbytně patří hlavně bezpečnostní dveře, když už si je pořizujete, tak vězte, že si je můžete pořídit nejen s oboustranným pancéřováním, ale i s řadou jiných funkcí.

.: Bezpečnostní zámek na dveřích, které mají protipožární úpravu.foto: Bezpečnostní dveře KAVAN

Ke koupi se nabízí provedení s certifikovanou kouřotěsností, zvukovou izolací a požární odolností. Uvidíte, že se díky novinkám ze světa bezpečnostních systémů budete cítit komfortněji.